Home WiadomościZ kraju O. Melchizedek Olejok OFM wicedziekanem w Bytomiu

O. Melchizedek Olejok OFM wicedziekanem w Bytomiu

Redakcja

W środę 27 lutego 2019 r. o.Melchizedek Olejok OFM został mianowany wicedziekanem dekanatu Bytom. Dekret nominacyjny odebrał w kurii diecezjalnej z rąk ks. biskupa ordynariusza Jana Kopca. Podczas modlitwy w kaplicy kurii gliwickiej wraz z innymi dziekanami o. Melchizedek złożył wyznanie wiary i przysięgę wierności.

O. Melchizedek Olejok OFM jest od 2013 r. gwardianem oraz proboszczem parafii pw. św. Wojciecha, biskupa i męczennika, w Bytomiu.

Dekanat Bytom w ramach dokonanej na mocy postanowień synodu reorganizacji dekanatów nadal liczy 10 parafii. Przydzielona została jednak do niego nowa parafia: Bytom Sucha Góra, Świętego Michała Archanioła. Natomiast parafia Bytom, Świętej Małgorzaty, została przeniesiona do Dekanatu Bytom-Miechowice.

Zmiany wejdą w życie 25 marca, w 27. rocznicę ustanowienia diecezji gliwickiej i dokładnie dwa lata po rozpoczęciu pierwszego w jej historii synodu.

Gratulujemy serdecznie naszemu Współbratu!

Źródło: kuria.gliwice.pl oraz gliwice.gosc.pl

Za: www.franciszkanie.bytom.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda