Home WiadomościZ kraju O. Michał Legan został nowym rzecznikiem na Jasnej Górze

O. Michał Legan został nowym rzecznikiem na Jasnej Górze

Redakcja

Duszpasterz, rekolekcjonista i vloger ojciec Michał Legan został nowym rzecznikiem prasowym jasnogórskiego sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej.

Zastąpił pełniącego tę funkcję przez ostatnie 4 lata o. Sebastiana Mateckiego. Nowy rzecznik jest teologiem pastoralnym, wykładowcą na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. W obszarze jego zainteresowań naukowych główne miejsce zajmuje teologia filmu, teologia mediów i teologia kultury.

Ukończył studia filmoznawcze i dziennikarskie, współpracował z Telewizją Kraków w redakcji programów katolickich. Jest rekolekcjonistą i vlogerem; autorem codziennego wideokomentarza do Ewangelii „Kilka słów o Słowie”, istniejącego od 2011 roku, a obecnie notującego ok. 5000 wyświetleń dziennie.

O. Michał Legan wstąpił do Zakonu św. Pawła I Pustelnika w sierpniu 2004 roku. Pierwsze śluby zakonne złożył 8 września 2005 roku, a śluby wieczyste 2 lutego 2009 roku na Jasnej Górze. Diakonat przyjął 8 maja 2009 roku w Krakowie na Skałce z rąk bpa Jana Zająca, a następnie podjął pracę parafialną i katechetyczną w paulińskiej parafii we Włodawie. Świecenia kapłańskie przyjął 29 maja 2010 roku na Jasnej Górze z rąk abpa Stanisława Nowaka. Następnie pracował duszpastersko w paulińskiej parafii Prima Porta w Rzymie. Aktualnie posługuje na Jasnej Górze. W 2015 roku papież Franciszek mianował go Misjonarzem Miłosierdzia.

Za: www.gosc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda