Home WiadomościZ kraju O orędziu fatimskim na Jasnej Górze

O orędziu fatimskim na Jasnej Górze

Redakcja

Orędzie fatimskie z 1917 r. wciąż jest bardzo aktualne – przekonują pielgrzymi z Fatimy. Na Jasną Górę w sobotę, 18 maja przybyli: rektor Sanktuarium w Fatimie ks. Carlos Cabecinhas i s. Angela Coelho, wicepostulatorka procesu beatyfikacyjnego s. Łucji, jednej z trojga dzieci, którym ukazywała się Matka Boża. 

Goście od kilku dni przebywają w Polsce. Modlili się m.in. w narodowym sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Ks. Carlos Cabecinhas podkreślił, że orędzie, które Matka Boża pozostawiła trojgu dzieciom w Fatimie, jest dziś bardzo aktualne. – Chodzi o nawrócenie, postawienie Boga w centrum naszego życia i przekonanie, że Maryja jest wśród nas i wciąż nam pomaga – powiedział rektor. Dodał, że jego zdaniem szczególnie ważne jest postawienie Jezusa w środku naszych codziennych spraw. 

S. Angela Coelho, wicepostulatorka procesu beatyfikacyjnego s. Łucji przypomina, że zakonnica „otrzymała swoją misję powierzoną jej przez Boga za pośrednictwem Matki Bożej, kiedy miała zaledwie 10 lat i wypełniają przez wiele lat i to w wielkim posłuszeństwie wobec Kościoła”. – Myślę, że to jest jej największa cnota heroiczności, która doprowadzi do beatyfikacji i kanonizacji – powiedziała postulatorka. Zwróciła także uwagę na jej wielkie poczucie humoru i praktyczne podejście do życia. – Kiedy czytałam jej listy i dzienniki, to zachwyca właśnie to poczucie humoru, byłam tym zadziwiona – wyznaje s. Coelho. Podkreślała, że w procesie beatyfikacyjnym s. Łucji trwa teraz opracowanie tzw. positio czyli zbioru dokumentów na temat życia i posługi karmelitanki z Fatimy. – Zebrane są zeznania świadków, zdołaliśmy zgromadzić ponad 16 tys. stron dokumentów, które będą teraz badane w Rzymie. Trwa druga faza procesu – powiedziała s. Angela. Dodała, że zgromadzonych jest także „bardzo dużo doniesień o łaskach za wstawiennictwach s. Łucji i być może niektóre z nich będą mogły być uznane za cuda”. 

it / Radio Jasna Góra 

Pielgrzymi gościli w Radiu Jasna Góra. Po sanktuarium jasnogórskim oprowadził ich o. Wojciech Dec, paulin. Goście spotkali się także z o. Michałem Bortnikiem, zastępcą kustosza Jasnej Góry.

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda