Home WiadomościZ kraju O. prof. dr hab. Zdzisław Kijas ekspertem Komisji Ewaluacji Nauki

O. prof. dr hab. Zdzisław Kijas ekspertem Komisji Ewaluacji Nauki

Redakcja

Ministerstwo Edukacji i Nauki Rzeczypospolitej Polskiej powołało o. prof. dr hab. Zdzisława Kijasa do pełnienia funkcji eksperta Komisji Ewaluacji Nauki do oceny osiągnięć w ramach ewaluacji jakości działalności naukowej.

Sekretarz stanu Włodzimierz Bernacki życzył franciszkaninowi „wiele satysfakcji z realizacji tego odpowiedzialnego zadania”.

Do podstawowych zadań Komisji Ewaluacji Nauki należy przeprowadzanie ewaluacji jakości działalności naukowej, przygotowanie projektów wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe oraz wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych; przedstawianie ministrowi propozycji kategorii naukowych dla podmiotów poddanych ewaluacji; sporządzanie opinii i ocen w sprawach określonych przez ministra lub z własnej inicjatywy; ewaluacja jakości kształcenia w szkole doktorskiej; sporządzanie analiz w zakresie ewaluacji jakości działalności naukowej i jakości kształcenia w szkołach doktorskich, a także współpraca z krajowymi i międzynarodowymi instytucjami zajmującymi się ewaluacją jakości działalności naukowej.

O. Zdzisław Józef Kijas (l. 62) do zakonu franciszkanów wstąpił po maturze w roku 1979. Pierwsze śluby zakonne złożył w roku 1980, a wieczyste – w 1984 r. Dwa lata później przyjął święcenia kapłańskie. Studiował w Polsce, we Włoszech, w Belgii i w Stanach Zjednoczonych. Jest profesorem teologii, nauczycielem akademickim. Przez wiele lat był pracownikiem watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, a obecnie postulatorem generalnym spraw kanonizacyjnych. Jest ponadto autorem wielu poczytnych książek.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda