Home WiadomościZ kraju Propozycje Wydawnictwa Redemptorystów Homo Dei

Propozycje Wydawnictwa Redemptorystów Homo Dei

Redakcja

W ostatnich miesiącach w Wydawnictwie Redemptorystów HOMO DEI ukazały się dwie ciekawe książki, które chcemy zaprezentować.

„Dylematy kleryckie”, ks. bp Janusz Mastalski

Książka jest refleksją na temat samowychowania seminaryjnego, skierowaną przede wszystkim do kleryków, lecz niewątpliwie pomocną także wychowawcom, formatorom i proboszczom w lepszym zrozumieniu problemów współczesnego młodego człowieka pragnącego zostać kapłanem. Omawia konkretne dylematy kleryckie, ujmując je jako problemy możliwe do rozwiązania na drodze autoformacji, określając ich przyczyny i przejawy oraz podając konkretne podpowiedzi środków i sposobów pracy nad sobą. Wzbogacona kontekstem biblijnym, licznymi świadectwami, nauczaniem Kościoła oraz cytatami z literatury przedmiotu, stanowi doskonały punkt wyjścia do stworzenia przez kleryka własnego programu samowychowawczego włączonego w formację seminaryjną.

Autor tak pisze: „Marzeniem moim jest, żeby komuś ta książka pomogła w rozwiązaniu problemów swoich lub innego człowieka. Marzeniem moim jest i to, aby zainspirowała Czytelnika do podjęcia walki o piękne kapłańskie życie, a wcześniej o bycie pięknym wewnętrznie klerykiem”.

„Rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży”, pod redakcją dr Andrzeja Makowskiego CSsR

Książka ta jest praktyczną propozycją dla duszpasterzy i katechetów, którzy co roku, zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu, przygotowują rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Uwzględnia ona obecnie obowiązujące regulacje prawne oraz nowe typy szkół, wprowadzone reformą MEN 1 września 2017 roku. Na część teoretyczną książki złożyły się wykłady z homiletyki prowadzone w WSD Redemptorystów w Tuchowie. W ramach corocznych warsztatów homiletycznych, na których spotykają się rekolekcjoniści i misjonarze redemptoryści, została wypracowana koncepcja rekolekcji szkolnych dla młodzieży. W oparciu o inspiracje „Niezbędnik chrześcijanina – ciąg tematyczny dla młodzieży” zostały przygotowane scenariusze na poszczególne dni rekolekcyjne. Z kolei w ramach tirocinium pastoralnego (studium wewnętrzne dla redemptorystów przygotowujących się do posługi misyjno-rekolekcyjnej) opracowane zostały propozycje cykli rekolekcji szkolnych dla dzieci.

Więcej informacji: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda