Home WiadomościZ kraju O słuszne miejsce dla TV Trwam na multipleksie

O słuszne miejsce dla TV Trwam na multipleksie

Redakcja

Studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnejw Toruniu przybyli z pielgrzymką w poniedziałek, 25 marca na Jasną Górę. Eucharystii przed Cudownym Obrazem przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu w ramach Konferencji Episkopatu Polski. Obecni byli: o. Tadeusz Rydzyk, założyciel WSKSiM i o. dr Zdzisław Klafka, rektor uczelni oraz ks. inf. Ireneusz Skubiś, redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Młodzież powitał o. Zachariasz Jabłoński, definitor generalny Zakonu Paulinów. „Uczelnia służy kształtowaniu wielkich ludzi w wymiarze duchowym, moralnym, za to jesteśmy wdzięczni i życzymy, żeby w tej posłudze dalej była aktywna, i jak największe znalazła zrozumienie i mogła się rozwijać. To jest nasza radość” – powiedział.

Abp Wacław Depo rozpoczynając homilię zaznaczył, że studenci WSKSiM, „to ludzie odważni w wierze opowiadający się po stronie Chrystusa”. „Trzeba mieć odwagę, żeby określić siebie w tym miejscu i w tej szkole” – podkreślił.

„Jak zaznaczył to w czasie ubiegłorocznej pielgrzymki o. Tadeusz, tutaj, do najlepszej Matki przychodzą ludzie młodzi, którym zależy nie tylko na życiu własnym i rodzin, ale zależy im na życiu całego narodu, na życiu tych, do których Pan Bóg ich pośle. Jesteście w misji. Nie tylko kiedyś, ale już dzisiaj, i macie z pewnością tego świadomość. Dlatego przychodzicie, żeby czerpać ze źródeł maryjnego zawierzenia Bogu we wszystkim” – przypomniał arcybiskup.

„Jesteście nadzieją dla Kościoła i dla Ojczyzny, i dla świata” – mówił metropolita częstochowski. I zachęcił, by przyjąć jako zadanie słowa Ojca Świętego Franciszka z wczorajszej uroczystości Niedzieli Palmowej na Placu św. Piotra: „Nie powinniśmy uwierzyć złemu, który mówi nam ‘nic nie możecie uczynić przeciwko kłamstu i przemocy, korupcji, niesprawiedliwości, i przeciw swoim grzechom’. Nigdy nie wolno nam się przyzwyczajać do zła. Z Chrystusem możemy przemieniać samych siebie i świat”. „Czyż te słowa nie są również rodzajem promieni nadziei dla bardzo trudnego etapu zmagań o tożsamość katolickich środków społecznego przekazu, a w tym dla słusznego miejsca na multipleksie dla Telewizji ‘Trwam’? Nie możemy uwierzyć złemu, że nic nie da się uczynić przeciwko kłamstwu i dyskryminacji”.

„Trzeba nam trwać w pewności, że Duch Święty da Kościołowi odwagę, aby nie tylko wytrwać, ale przede wszystkim szukać nowych metod i dróg ewangelizacji. Nie ulegajmy zniechęceniu i bezczynności. Niech Maryja Gwiazda Nowej Ewangelizacji wyprosi nam potrzebne światła Ducha Świętego, i będzie dla nas pomocą i obroną” – powiedział kończąc rozważanie abp Wacław Depo.

„Bóg zapłać, Ekscelencjo za każde dobre słowo do nas, za każde słowo zachęty. Bóg zapłać za telewizję, radio, za wszystko, za umiłowanie mediów. Dobrze, że ksiądz arcybiskup jest tutaj metropolitą u Matki Bożej. Ale tutaj również powstało bardzo ważne pismo, chyba 90 lat temu, komuniści go zlikwidowali, ale ksiądz infułat (ks. inf. Ireneusz Skubiś – przyp. red.) go podniósł, odżyło to pismo, oby wszystkie media odżyły w Polsce” – mówił na zakończenie Mszy św. o. Tadeusz Rydzyk, założyciel i dyrektor Radia Maryja.

Na zakończenie o. Tadeusz Rydzyk wypowiedział również Akt Zawierzenia Matce Bożej.

o. Stanisław Tomoń 
BPJG / mn, mś 

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda