Home WiadomościZ kraju O synostwie na Lednicy

O synostwie na Lednicy

Redakcja

„W imię Syna” – to hasło następnego Spotkania Młodych, które 7 czerwca 2014 roku odbędzie się ma Polach Lednickich.

„Będziemy chcieli ukazać Boże Synostwo – fakt, że to właśnie przez Jezusa Chrystusa Bóg wyciąga do człowieka swoją troskliwą, ojcowską dłoń. To przez Niego niesie do każdego z nas inicjatywę Miłości. W Jezusie Chrystusie możemy poczuć, że naprawdę jesteśmy kochani, że Komuś na nas zależy. Świadomość tego, że Ktoś nas kocha daje możliwość wzrostu i poczucie bezpieczeństwa. Chodzimy, żyjemy, oddychamy, jesteśmy – wszystko, co czynimy, czynimy w Imię Syna” – wyjaśnia ideę hasła twórca lednickich spotkań, o. Jan Góra.

„Będziemy chcieli skupić się także nad tym, że każdy z nas stworzony został na Boże podobieństwo i tak jak Jezus Chrystus mamy wypełniać wolę Boga Ojca – całkowicie oddać się w Jego ręce i radować się z bycia Jego dzieckiem” – dodaje dominikanin.

Hasło tegorocznego czuwania pod Bramą Trzeciego Tysiąclecia brzmiało: „W imię Ojca”. Rozpoczęło ono trzyletni program spotkań: o Bogu Ojcu – w roku 2013, Synu Bożym – w roku 2014 i Duchu Świętym – w roku 2015. Są one przygotowaniami do przypadających w 2016 roku jubileuszów: 1050. rocznicy chrztu Polski i 800-lecia istnienia Zakonu Kaznodziejskiego.

Na organizowane od 1997 roku spotkania nad Jeziorem Lednickim – gdzie Mieszko I miał przyjąć chrzest Polski – przybywają co roku dziesiątki tysięcy młodych ludzi z kraju i zagranicy. Od początku patronował im Jan Paweł II, który kierował do młodych swoje przesłania. Zwyczaj ten przejęli jego następcy: Benedykt XVI i Franciszek.

jg, sz, dominikanie.pl / lednica2000.pl / kn

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda