Home WiadomościZ kraju O. Zdzisław J. Kijas – „Brewiarz ekologa”

O. Zdzisław J. Kijas – „Brewiarz ekologa”

Redakcja

Nowa książka o. Zdzisława Józefa Kijasa „Brewiarz ekologa” (Wydawnictwo Effatà, Turyn 2019, s. 256) zostanie zaprezentowana 5 grudnia 2019 r. na targach małych i średnich wydawnictw Più libri più liberi („Więcej książek, bardziej wolni”) w centrum kongresowym „La Nuvola” w dzielnicy EUR w Rzymie.

Publikacja jest świadectwem głębokiej i zawsze żywej wrażliwości Kościoła na piękno stworzenia i zagadnienie naszej odpowiedzialności w odniesieniu do niego; jest to zarazem dowód, że franciszkanie zawsze zwracają uwagę na wartości ekologii.

Brewiarz zawiera teksty religijne i świeckie, papieży i mnichów, poetów i przyrodników, pisarzy starożytnych i współczesnych. Nie mówi się dużo o przyrodzie, ale raczej to ona sama mówi o sobie, o swoim pięknie, o swojej wewnętrznej harmonii i o swojej potrzebie istnienia dla ludzi.

W przedmowie kard. Peter K. A. TURKSON, prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, pisze: „Szczególnie cieszę się, że mogę zaprezentować ten tom ludziom dobrej woli, którzy pragną wychwalać Stwórcę wraz ze wszystkimi Jego stworzeniami”.

Za: www.ofmconv.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda