Obchody Dnia Życia Konsekrowanego w Koszalinie

www.radioplus.plObchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Świętowanie to w tym roku wpisuje się w obchodzony w Kościele Rok Życia Konsekrowanego.

Mają różne habity i różne charyzmaty. Ich codzienność to modlitwa i służba bliźniemu. Katechizują, prowadzą domy pomocy społecznej, pomagają chorym i cierpiącym- to tylko nieliczne zadania sióstr i braci zakonnych, posługujących w diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej. Dziś osoby życia konsekrowanego obchodzą swoje święto. Z tej okazji ponad 100 osób przybyło do Koszalina, by wspólnie dziękować Bogu za dar powołania. Mszy św. koncelebrowanej przez ponad 30 kapłanów przewodniczył w katedrze bp Paweł Cieślik. Kazanie wygłosił salezjanin, o. Janusz Zdolski z parafii św. Rodziny w Pile. Świętowanie to w tym roku wpisuje się dodatkowo w obchodzony w Kościele Rok Życia Konsekrowanego.

Po Mszy św. siostry i bracia zakonni oraz biskupi i zaproszeni goście udali się do Centrum Edukacyjno- Formacyjnego, gdzie odbyło się dalsze świętowanie.

W diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej posługę pełni 25 zgromadzeń zakonnych żeńskich i 11 zgromadzeń zakonnych męskich. W sumie jest tu ponad 250 konsekrowanych kobiet oraz ponad 140 zakonników.

Relacja z obchodów Dnia Życia Konsekrowanego w diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej

Za: www.radioplus.pl.