Home WiadomościZ kraju Obchody Jubileuszu u Braci Szkolnych

Obchody Jubileuszu u Braci Szkolnych

Redakcja

W dniu 24 listopada br., w Kopcu k/Częstochowy, w Domu Prowincjalnym Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich, odbyły się uroczystości rozpoczynające Rok Jubileuszowy poświęcony trzechsetnej rocznicy śmierci świętego Jana Chrzciciela de La Salle, Ojca i Założyciela zgromadzenia. Na mocy dokumentu z Penitencjarii Apostolskiej jubileusz będzie trwał od 17 listopada 2018 r. do 31 grudnia 2019 r.

Z tej okazji  Mszę świętą odprawił  ks. bp Antoni Długosz, który jest członkiem afiliowanym zgromadzenia. Uczestniczyli w niej  Bracia przybyli ze wspólnot i prowadzonych przez zgromadzenie dzieł. W swojej homilii ksiądz Biskup podkreślił, że ważne jest, aby Bracia byli oczami Pana Jezusa w swojej pracy pedagogiczno-wychowawczej. a także, aby –  pełniąc swoje powołanie – byli duchowymi ojcami dla swoich uczniów i wychowanków. Poza tym w swojej homilii ks. Biskup Antoni kilkakrotnie zaakcentował, że pedagogika świętego Jana Chrzciciela de La Salle była, jest i  nadal będzie  aktualna.

Po wspólnej eucharystii wszyscy zebrani zrobili sobie wspólne zdjęcie oraz udali się na dobrą kawę i  ciasto. Podczas spotkania była okazja, aby powspominać różne wydarzenia z życia braci i prowincji, jak również przywołać interesujące zdarzenia z życia świętego założyciela.

Po zakończeniu wspólnego świętowania odbyło się zebranie, w którym uczestniczyli bracia dyrektorzy wspólnot i dzieł oraz brat Marian Szamrej, Wizytator Prowincji. Brat Wizytator w swoim przemówieniu zachęcał Braci, aby ten Rok Jubileuszowy uczynili  czasem osobistego,  wewnętrznego odnowienia. W trakcie  spotkania zostały ustalone daty uroczystości Roku Jubileuszowego we wszystkich wspólnotach  i w prowadzonych działach. Główne uroczystości odbędą się w Kopcu k/Częstochowy w dniu 7 kwietnia 2019 r. (w dniu śmierci i liturgicznego wspomnienia świętego Jana Chrzciciela de La Salle).

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda