Home WiadomościZ kraju Oblaci. Niezwykła Noc Kościołów w Obrze

Oblaci. Niezwykła Noc Kościołów w Obrze

Redakcja

W niedzielę 2. czerwca, wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Obrze zorganizowała interaktywne wydarzenie kulturalno-historyczne pod nazwą “Noc Kościołów”. Inscenizacje, możliwość zwiedzenia kościoła parafialnego i gmachu seminaryjnego, spotkały się z ogromnym zainteresowaniem społeczeństwa. Zgromadzeni na wydarzeniu mogli zapoznać się z dziejami oblatów w Obrze. Klerycy przygotowali inscenizacje rekonstruujące historię przybycia zakonników do pocysterskiego klasztoru, dzieje wojenne czy wspomnienia związane z wysyłaniem pierwszych oblatów polskich na misje zagraniczne.

Podczas tegorocznej edycji Nocy Kościołów można było również zapoznać się z działalnością misyjną oblatów Niepokalanej – do dyspozycji zwiedzających było obrzańskie Muzeum Misyjne.

Dzisiejsze przedstawienie było” wielką ucztą słowa i pieśni”! To coś, co na długo pozostanie w pamięci i w sercu – napisała uczestnicząca w wydarzeniu kobieta.

(pg/P. Depta OMI)

Za: oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda