Home WiadomościZ kraju Oblaci NMP: Festiwal Życia – Kompania Braci i Sióstr

Oblaci NMP: Festiwal Życia – Kompania Braci i Sióstr

Redakcja

oblaci.plTrwają przygotowania do XV Festiwalu Życia – corocznego oblackiego spotkania młodzieży. W tym roku odbędzie się ono w dniach 20-25 lipca w sanktuarium w Kodniu nad Bugiem pod hasłem “Kompania Braci i Sióstr”. Temat tegorocznego Festiwalu jest związany z obchodzonym w Kościele Rokiem Życia Konsekrowanego.

Jesteśmy przekonani, że życie osób konsekrowanych, a więc szczególnie oddanych Bogu, może być pasjonującą drogą do świętości. Chcemy to pokazać na przykładzie kilku znanych świętych – mężczyzn i kobiet – którzy w ten sposób realizowali swoje życiowe powołanie i stali się wzorem dla milionów ludzi na całym świecie – przekonują organizatorzy.

W poniedziałek po wspólnej Mszy św. odbędzie się impreza powitalno – integracyjna „Naprzód marsz”! We wtorek młodzież przyjrzy się postaci Matki Teresy z Kalkuty. To dzień sportowy, w trakcie którego czekają różnorakie zawody i rozgrywki. Wieczorem zaplanowano oglądanie filmu „Biała Sukienka”. Środa – dzień pielgrzymkowy – będzie poświęcona świętemu Augustynowi z Hippony. Pielgrzymkę z Kodnia do unickiej cerkwi w Kostomłotach poprowadzi ks. Łukasz Walaszek. Wieczorem zaś wystąpi Teatr A w sztuce pt. „Pięć przypowieści”. W czwartek bohaterem dnia będzie święty Maksymilian Maria Kolbe, sam ma charakter warsztatowy. Przygotowano warsztaty łucznicze i walki na miecze, dziennikarskie, nauka języka migowego, kreatywnego myślenia, a także zajęcia plastyczne i survivalowe. Gościem specjalnym tego dnia będzie o. Adam Szustak OP, który wygłosi konferencję. Wieczorem odbędzie się natomiast pokaz rycerski. Piątek to dzień wspólnoty, bohater dnia – święta Teresa Benedykta od Krzyża, zaś prelegentem będzie Aleksander Bańka, organizator Tyskich Wieczorów Uwielbienia. W ciągu dnia zaplanowano grę terenową, a wieczorem modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała. Sobotę – ostatni dzień Festiwalu – młodzież przeżyje pod znakiem ewangelizacji. Bohaterem dnia będzie święty Eugeniusz de Mazenode, założyciel oblatów. Przed południem odbędzie się Msza święta w bazylice, później wielka ewangelizacja Kodnia, a wieczorem koncert uwielbienia, prowadzony przez Roberta Cudzicha, gitarzystę związanego z zespołem New Life’m”. Festiwal zakończy niedzielna Eucharystia o północy.

Festiwal Życia to spotkanie młodzieży organizowane od kilku lat przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i Duszpasterstwo Młodzieży “Niniwa” w każdy ostatni tydzień lipca. Punktem wyjścia Festiwalu jest fragment z Pisma Świętego: Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości (J 10,10). Każdy Festiwal różni się od siebie – co roku inny temat, zaproszeni goście, atrakcje oraz zespoły. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach 20-25 lipca w sanktuarium w Kodniu nad Bugiem.

OMI/Festiwal Życia

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda