Home WiadomościZ kraju Werbiści: VII Misyjne Święto Młodych – ostatnie odliczanie

Werbiści: VII Misyjne Święto Młodych – ostatnie odliczanie

Redakcja

SVDNiewiele ponad tydzień pozostało do rozpoczęcia VII Misyjnego Święta Młodych, które w tym roku odbędzie się w dniach 30 czerwca – 4 lipca w Chludowie.

Tegoroczne spotkanie przebiegać będzie pod hasłem „Świętość – Reaktywacja”.

Dlaczego w tym roku wybraliśmy temat świętości? Zachęceni głosem Pasterza z Rzymu, chcemy również odnowić nasze pragnienie osobistej świętości – mówią Organizatorzy. – W czasie kiedy świat banalizuje temat świętości, my wychowawcy i ludzie młodzi, chcemy zamanifestować nasze pragnienie życie łaską Boga.

W czasie pięciu dni spotkania uczestnicy będą mieli okazję posłuchać konferencji, porozmawiać w grupach dyskusyjnych, zatrzymać się na chwilach modlitwy, posłuchać dobrej muzyki i nieźle się zabawić. Nie zabraknie oprawy muzycznej podczas liturgii oraz dobrego teatru.

Absolutnie nie możemy się równać z wielkimi zgromadzeniami młodzieży – mówi o. Radosław Gawryś SVD, jeden z Organizatorów Święta. – Myślę, że to nie ta skala. Jednak nie ilość uczestników jest najważniejsza. Cieszy jednak to, że co roku trafiamy do nowych środowisk i coraz więcej środowisk odpowiada na nasze zaproszenie. Liczymy, że w tym roku pojawi się jeszcze więcej uczestników.

W gronie gości zaproszonych na tegoroczne Misyjne Święto Młodych znaleźli się: bp Marek Solarczyk, o. Leon Knabit OSB, o. Adam Szustak OP oraz misjonarze werbiści z Argentyny, Chile i Boliwii. Temat pomogą zgłębiać również wspólnoty konsekrowane i świeccy: Wspólnota Kairos, Słudzy Ewangelii i Robert „Litza” Freidrich.

Całość poprowadzi wodzirej imprez katolickich, Szczepan Babiuch z Trójmiasta. Na scenie koncertowej wystąpi Arka Noego i „Czterdziestu Synów i Trzydziestu Wnuków jadących na Siedemdziesięciu Oślętach” (40i30/70). Muzyczną oprawę liturgiczną w czasie spotkania zapewni Tabor Music Team – zespół Werbistowskiego Centrum Młodych.

Wszelkie informacje na temat VII Misyjnego Święta Młodych znaleźć można na stronie www.swietomlodych.werbisci.pl, gdzie znajduje się formularz zgłoszenia uczestnictwa. Koszt udziału w spotkaniu wynosi 70 zł.

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda