Home WiadomościZ kraju Bracia Szkolni: Jubileusz w Częstochowie

Bracia Szkolni: Jubileusz w Częstochowie

Redakcja

braciaszkolni.com15 maja w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Zwycięskiej w Częstochowie odbyła się uroczysta Msza św. z okazji jubileuszu 50-lecia Polskiej Prowincji Braci Szkolnych.

Eucharystii przewodniczył abp Wacław Depo. – Jeszcze raz podkreślę prymat prawdy, bo trzeba dzieci wychowywać od samego początku poprzez prawdę, a nie przez unikanie takich czy innych trudnych spraw i pytań, które poprzez proces wychowawczy stają się coraz trudniejsze. W dzisiejszym świecie podkreśla się tylko wolność. Nie ma wolności prawdziwej i wzrastania w człowieczeństwie bez prawdy, dlatego bardzo dziękuję Bogu za to, że św. Jan de La Salle powołał takie zgromadzenie, które ma zdobywać dzieci poprzez prawdę i poprzez miłość codzienną – zaznaczył Metropolita Częstochowski.

W Mszy św. uczestniczył prowincjał brat Marian Szamrej i bracia ze wspólnot z całej Polski i Słowacji, dzieci ze szkoły św. Jana de La Salle i zaproszeni goście. Po mszy św. dalsze uroczystości odbyły się w szkole św. Jana de La Salle gdzie została przedstawiona  przez uczniów akademia i prezentacja tańca towarzyskiego.

Za: www.braciaszkolni.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda