Oblaci NMP – Kodeń: „Kompania” ruszyła!

oblaci.plWczorajszy dzień w Kodniu rozpoczął się bardzo pracowicie! Od rana zjeżdżali się uczestnicy Festiwalu Życia. Nawet w nocy przyjmowani byli niezapowiedziani goście. Festiwalowe wydarzenia można śledzić na bieżąco na Facebooku (www.facebook.com/festiwalzycia) lub na stronie www.festiwalzycia.pl.

W szeregach kompanii organizatorzy powitali Braci i Siostry z: Wrocławia, Siedlec, Iławy, Katowic, Lublińca, Zahutynia, Gorzowa Wielkopolskiego, Poznania, Wolbromia, Siewierza oraz wielu innych miast i wsi.

Niektórzy z nich przeszli szkołę życia w drodze do Kodnia. Burza, która nawiedziła całą Polskę zablokowała podróżników z Wrocławia, opóźniając ich przyjazd aż o 6 godzin!

Przez cały dzień “Młode Wilki” z ekipy organizacyjnej przygotowywali tor do biegu Kodeńczyka – ustawiali przeszkody, kopali rowy, pływali w Bugu i utrudniali życie mieszkańcom tej uroczej miejscowości, aby młodzi mogli wykazać się w jutrzejszych zawodach.

Dziewczyny również nie próżnowały. W kuchni trwały istne “Kuchenne rewolucje”, których nie powstydziłaby się nawet Marta Gestler. Powstawały doskonałe jadłospisy, mające uraczyć podniebienia uczestników. Ania z administracji wypisywała plakietki z prędkością ponaddźwiękową, oraz służyła dobrą radą i informacjami.

Ekipa medialna biegała z miejsca na miejsce, byście mogli być na bieżąco z wydarzeniami, które odbywały się w danej chwili. Cały dzień pracy i podróży został zakończony przez Mszę Świętą i zabawę do 23:00 (ponieważ później nie można “wysadzić głowy z namiotu” – jak nakazał ojciec Kazimierz).

Festiwal Życia to spotkanie młodzieży organizowane od kilku lat przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i Duszpasterstwo Młodzieży „Niniwa” w każdy ostatni tydzień lipca. Punktem wyjścia Festiwalu jest fragment z Pisma Świętego: Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości (J 10,10). Każdy Festiwal różni się od siebie – co roku inny temat, zaproszeni goście, atrakcje oraz zespoły. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach 20-25 lipca w sanktuarium w Kodniu nad Bugiem.

OMI/Festiwal Życia

Za: www.oblaci.pl