Home WiadomościZ kraju Oblaci NMP – Kodeń: Zjazd Prowincji

Oblaci NMP – Kodeń: Zjazd Prowincji

Redakcja

oblac.plDziś ostatni dzień trwającego w Kodniu od 19 października Zjazdu Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Obecni są na nim m.in. o. generał Louis Lougen OMI oraz o. prowincjał Antoni Bochm OMI. Słowo o nowej ewangelizacji wygłosił do uczestników bp Grzegorz Ryś.

Konferencję “Wspólnota zakonna a nowa ewangelizacja” biskup rozpoczął od przytoczenia fragmentu z Dz 4,32-35, w którym mowa jest o wspólnocie pierwszych Apostołów. Biskup krakowski mówił zarówno o powołaniu do ewangelizacji w każdym momencie naszego życia, jak i o potrzebie wspólnotowego głoszenia Ewangelii. Sednem konferencji było wezwanie do nawrócenia pastoralnego – czyli przejścia od “konserwacji” do misji.

Obecność ojca generała Louisa Lougen OMI na Zjeździe jest związana z jego drugą wizytą w Polsce. Po zakończeniu obrad uda się on do innych domów zakonnych m.in. Iławy i Gdańska.

Nieprzypadkowo wybrano miejsce Zjazdu. Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej to renesansowy kościół z I poł. XVII w., wybudowany dzięki fundacji Mikołaja Sapiehy. W świątyni znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Gregoriańskiej. Obecnie to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych w Polsce.

OMI/Poznań

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda