Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego w Polsce Oblaci NMP – Niniwa: przygotowania do Festiwalu Życia

Oblaci NMP – Niniwa: przygotowania do Festiwalu Życia

Redakcja

oblaci.plTrwają przygotowania do XV Festiwalu Życia – corocznego oblackiego spotkania młodzieży. W tym roku odbędzie się ono w dniach 20-25 lipca w sanktuarium w Kodniu nad Bugiem. Temat tegorocznego Festiwalu jest związany z obchodzonym w Kościele Rokiem Życia Konsekrowanego.

Gościem będzie m.in. o. Adam Szustak OP, rekolekcjonista.

W środowy wieczór Teatr A wystawi sztukę „5 przypowieści”, która opowiada o biblijnych postaciach z przymrużeniem oka. Pochodzący z Gliwic artyści wcześniej współpracowali z  Niniwą – podczas spektaklu „Jonasz” w Katowicach oraz w czasie Festiwalu Życia w 2012 roku. W sobotę natomiast odbędzie się koncert uwielbienia, który poprowadzi Robert Cudzich, gitarzysta związany z zespołem New Life’m. Nie będzie to jego pierwsza wizyta na Festiwalu – podobne uwielbienie  prowadził już w 2010 roku. Na scenie w czasie sobotniego uwielbienia wystąpią też Gabi i Wojtek Gąsiorowie oraz Piotr i Jakub Cudzichowie.

Każdy festiwalowy dzień będzie miał swojego szczególnego bohatera – osobę, która jest związana z życiem konsekrowanym – sama była zakonnicą, zakonnikiem czy przyczyniła się do rozwoju tego rodzaju powołania. Organizatorzy chcą pokazać, że życie konsekrowane, a więc poświęcone w szczególny sposób Bogu i przeżywane w zakonie czy indywidualnie, może być piękną drogą do świętości.

Pierwszą bohaterką Festiwalu będzie Matka Teresa z Kalkuty, znana i szanowana na całym świecie założycielka Misjonarek Miłości i laureatka pokojowego Nobla. W trakcie festiwalowej środy uczestnicy poznają Augustyna z Hippony, biskupa i Doktora Kościoła. Podobnie jak rok temu, czwartek to dzień warsztatowy. Jego bohaterem będzie Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin konwentualny i męczennik Auschwitz. W piątek – dzień nawrócenia – odbędzie się nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. Patronką piątego dnia spotkania będzie nietypowa święta – św. Edyta Stein. W ostatni dzień Festiwalu młodzi czcić będą Założyciela, Ojca wszystkich oblatów. Św. Eugeniusz de Mazenod wpisuje się w festiwalową tradycję, w której sobota jest dniem poświęconym Matce Bożej. Był on jej wielkim czcicielem i postanowił, że razem ze swoimi duchowymi synami będą nieść Dobrą Nowinę pod sztandarem Maryi aż na krańce Ziemi, wszędzie tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

Festiwal Życia to spotkanie młodzieży organizowane od kilku lat przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i Duszpasterstwo Młodzieży „Niniwa” w każdy ostatni tydzień lipca. Punktem wyjścia Festiwalu jest fragment z Pisma Świętego: Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości (J 10,10). Każdy Festiwal różni się od siebie – co roku inny temat, zaproszeni goście, atrakcje oraz zespoły. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach 20-25 lipca w sanktuarium w Kodniu nad Bugiem.

OMI/Festiwal Życia

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda