Oblaci NMP: Niniwa Team rusza za trzy dni

oblaci.plNiniwa Team już 3 sierpnia wyruszy w swoją kolejną wyprawę – tym razem celem będą Wyspy Brytyjskie. Zespół zaprezentował dziś mapę z planowaną trasą.

Rowerzyści zakładają, że po przejazd po kontynencie zajmie im ok. 10 dni. Od momentu przeprawy promowej w Calais, pozostałe 32 dni wyprawy odbywać się będą już na Wyspach Brytyjskich. Niniwa Team podróżować będzie przez: Polskę, Niemcy, Luksemburg, Belgię, Francję, Anglię, Szkocję, Irlandię Północną, Irlandię i Walię.

Trasy nie należy traktować wiążąco, bo wiele może się jeszcze zmienić. Jedną z niewiadomych jest ciągle kwestia przeprawy promowej ze Szkocji do Irlandii Płn. Przy okazji organizatorzy zachęcają do pomocy w ramach akcji „Generuj Radość Życia”. Czy będzie ich stać na drugą z kolei przeprawę promową w obie strony między wyspami?

Jeśli jesteś Polakiem, mieszkasz w pobliżu trasy, którą będzie podążać Niniwa Team i możesz udostępnić rowerzystom swoją umywalkę, jest szansa na spotkanie! Skontaktuj się mailowo: [email protected]

„Wyprawa 2015. RADOŚĆ ŻYCIA” to akcja organizowana przez Stowarzyszenie Młodzieżowe NINIWA jako kontynuacja corocznej tradycji zagranicznych wypraw rowerowych. Celem fizycznym rowerowej pielgrzymki są Wyspy Brytyjskie i Polacy, którzy z różnych powodów byli zmuszeni wyemigrować, a obecnie nierzadko tęsknią za rodzinami, przyjaciółmi, językiem. Działająca od 2007 r. grupa NINIWA Team była już w ponad 42 krajach świata i przejechała ponad 36 tys. km.

OMI/Niniwa Team

Za: www.oblaci.pl