Home WiadomościZ kraju Oblaci NMP: Niniwa Team – wyprawa przygotowawcza

Oblaci NMP: Niniwa Team – wyprawa przygotowawcza

Redakcja

oblaci.plPonad 60 rowerzystów z całej Polski wyruszyło dziś na wyprawę przygotowawczą przed rajdem na Wyspy Brytyjskie grupy „Niniwa Team”. O 6:00 uczestniczyli w kościele w Kokotku na Eucharystii, po której zostali poświęceni wodą święconą przez o. Tomasza Maniurę OMI. Wyprawa potrwa do piątku.

Trasa prowadzi z Kokotka przez Żywiec, Zawoję, Poprad, Zakopane, Wadowice, Kokotek. Rowerzyści mają zamiar zrobić ponad 600-kilometrową pętlę. Dzisiaj planują dojechać do Żywca do zaprzyjaźnionego ks. Grzegorza Kierpca – jednego z organizatorów wypraw Together „Rozkręć Wiarę”.

Udział w wyprawie przygotowawczej ma charakter eliminacyjny. Każdy, kto przejedzie całościowy dystans, dostanie przepustkę od ojca lidera na wyprawę na Wyspy Brytyjskie.

Uczestnicy wyprawy przygotowawczej przyjechali z całej Polski (Słupsk, Gniezno, Wyszków, Bydgoszcz, Stalowa Wola, Warszawa, Lublin, Siedlce, Kędzierzyn, Lubliniec, Katowice, Piekary, Gliwice, Świętochłowice, Mogilany, Kraków, Chorzów). Najmłodszy z uczestników jeszcze nie jest pełnoletni, a najstarszy ma ponad 60 lat. Wszyscy testują swoją siłę, determinację i psychikę. Na główną wyprawę mogą pojechać ci, którzy skończyli 18 lat i mają nie więcej niż 35 lat.

Niniwa Team od 2007 roku w każde wakacje wyjeżdża na zagraniczną wyprawę rowerową. Do tej pory byli między innymi w Maroku, Jerozolimie, Rzymie, Kijowie, Wilnie. W czasie rajdu pokonują średnio 150 km dziennie. Jeżdżą z bagażem (ok. 30 kg na osobę)  i bez pomocy samochodu technicznego. Nie organizują też noclegów (jeżdżą na tzw. „wiarę”). Opiekunem grupy i organizatorem wypraw jest o. Tomasz Maniura OMI.

OMI/Niniwa Team

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda