Home WiadomościZ kraju Oblaci NMP: Niniwa Team – zakończenie wyprawy przygotowawczej

Oblaci NMP: Niniwa Team – zakończenie wyprawy przygotowawczej

Redakcja

oblaci.plDziś wieczorem zakończy się wyprawa przygotowawcza przed rajdem na Wyspy Brytyjskie grupy „Niniwa Team”. Ponad 60 rowerzystów z całej Polski wyruszyło we wtorek z Kokotka z zamiarem pokonania ponad 600-kilometrowej pętli. W trakcie rajdu kilka osób zrezygnowało z dalszej jazdy i powróciło do domu.

Pierwszego dnia do Jasnej Górki, po pokonaniu 151 km, dojechało 56 osób. Rowerzyści nie spali pod namiotami, jednak mimo wszystko noc nie należała do najcieplejszych.
W środę z powodu bardzo słabych warunków (dużej ilości śniegu) rowerzyści zmienili plan wyprawy. Ze względów bezpieczeństwa nie pojechali na Słowację. Po przejechaniu 141 kilometrów, 1800 metrów przewyższenia, przejeżdżając przez najwyższą dostępną komunikacyjnie przełęcz górską Beskidów Zachodnich – przełęcz Krowiarki (1012 m n.p.m) spali w szkole w Mogilanach, skąd pochodzi jeden z uczestników wyprawy.
W czwartek ekipa cały dzień  jeździła po Jurze Krakowsko–Częstochowskiej. Piękne widoki, dobra nawierzchnia i słońce przez cały dzień sprawiły, że bez dużego wysiłku rowerzyści przejechali 150 kilometrów. Tym razem nocowali pod namiotami w Olkuszu.

Udział w wyprawie przygotowawczej miał charakter eliminacyjny. Każdy, kto przejechał całościowy dystans, prawdopodobnie dostanie przepustkę od ojca lidera na wyprawę na Wyspy Brytyjskie.

Uczestnicy wyprawy przygotowawczej przyjechali z całej Polski (Słupsk, Gniezno, Wyszków, Bydgoszcz, Stalowa Wola, Warszawa, Lublin, Siedlce, Kędzierzyn, Lubliniec, Katowice, Piekary, Gliwice, Świętochłowice, Mogilany, Kraków, Chorzów). Najmłodszy z uczestników jeszcze nie jest pełnoletni, a najstarszy ma ponad 60 lat. Na główną wyprawę mogą pojechać ci, którzy skończyli 18 lat i mają nie więcej niż 35 lat.

Niniwa Team od 2007 roku w każde wakacje wyjeżdża na zagraniczną wyprawę rowerową. Do tej pory byli między innymi w Maroku, Jerozolimie, Rzymie, Kijowie, Wilnie. W czasie rajdu pokonują średnio 150 km dziennie. Jeżdżą z bagażem (ok. 30 kg na osobę)  i bez pomocy samochodu technicznego. Nie organizują też noclegów (jeżdżą na tzw. „wiarę”). Opiekunem grupy i organizatorem wypraw jest o. Tomasz Maniura OMI.

OMI/Niniwa Team

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda