Home WiadomościZ kraju Motocyklowy Zjazd Gwieździsty do Częstochowy…

Motocyklowy Zjazd Gwieździsty do Częstochowy…

Redakcja

BPJG…w 80 lat zjazdów gwiaździstych organizowanych przez Częstochowskie Towarzystwo Cyklistów i Motocyklistów. I w tym roku jasnogórskie błonia wypełniły się motorami, by Mszą św. tradycyjnie rozpocząć sezon jednośladów. Spotkanie odbywa się w niedzielę, 12 kwietnia, w Święto Miłosierdzia Bożego. 

Przed południem motocykliści zgromadzili się na parkingu przy stadionie żużlowym, skąd wyruszyli paradą na Jasną Górę. O godz. 13.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, podczas której zostały poświęcone motory. Mszy św. przewodniczył ks. Mariusz Jędrzejczyk, duszpasterz motocyklistów, a koncelebrował m.in. o. Botond Bátor, paulin posługujący na Węgrzech, który przybył ze 110-osobową grupą motocyklistów z Węgier.

Pielgrzymów powitał o. Krystian Gwioździk, podprzeor Jasnej Góry. „Drodzy motocykliści życzę wam i waszym rodzinom, aby Miłosierdzie Boże przelewało się przez wasze usta, przez wasze dłonie, umysł i serce na każdego człowieka, którego Pan postawił na waszej drodze”.

„My dzisiaj prosimy jako ta grupa motocyklistów z Częstochowy, z okolic, z Polski, z Węgier, przyjeżdżamy pod Szczyt jasnogórski, aby prosić Maryję, by nas wspomagała w tym, by nowy sezon motocyklowy był bezpieczny i szczęśliwy, był radosny, abyśmy mogli dobrze przeżywać naszą codzienność” – mówił w homilii ks. Mariusz Jędrzejczyk.

Kaznodzieja zaapelował o uważność na drodze i zachowanie wymaganego bezpieczeństwa w czasie jazdy. „Moi drodzy, starajmy się myśleć o drugim człowieku. Starajmy się odrzucić od siebie niechęć i jakąkolwiek formę agresji, której przecież tak bardzo dużo również jest na naszych drogach. Starajmy się być równi tak, jak uczy tego Jezus Chrystus, jak uczy Jego Matka, w której sanktuarium się dzisiaj gromadzimy. Ta niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia, dlatego jest to doskonały czas, by zadać sobie pytanie o to, jak ja przeżywam czas, również ten spędzony na motocyklu i w samochodzie, i jak ja myślę o innych użytkownikach dróg”.

„Na tym spotkaniu w klasztorze jasnogórskim chcemy przede wszystkim prosić o wstawiennictwo Matki Boskiej na dobry sezon, na bezpieczny sezon, na rozum dla każdego motocyklisty, żeby tych emocji było znacznie mniej niż rozsądku, bo one powodują nieszczęścia, wypadki, nie chcemy o tym myśleć, ale trzeba o tym mówić, żeby tak nie było. I żeby była dobra pogoda, żeby się ziściły plany, marzenia dla każdego z osobna i dla całej grupy” – mówi Janusz Jadczyk, sekretarz Stowarzyszenia Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy.

*

A za tydzień, 18-19 kwietnia, odbędzie się XII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego. W sobotę o 18.00 spotkanie motocyklowe w sali o. Kordeckiego, koncert Macieja Wróblewskiego, prezentacja filmu „RAJD” Mariana Kupidłowskiego, o 21.00 Apel Jasnogórski a w niedzielę, 19 kwietnia, od rana zbiórka na Górce Przeprośnej przed Sanktuarium Ojca Pio, o 10.00 wspólny wyjazd na Jasnogórskie Błonia i o 12.00 Msza św., której będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Tadeusz Kondrusiewicz, metropolita mińsko-mohylewski i wcześniej metropolita moskiewski.

o. Stanisław Tomoń 
BPJG, es, mn

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda