Home WiadomościZ kraju Oblaci: o. Paweł Zając OMI mianowany prowincjałem

Oblaci: o. Paweł Zając OMI mianowany prowincjałem

Redakcja

Decyzją ojca generała z radą generalną, jaką podjął w dniu dzisiejszym, dotychczasowy Ordynariusz Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – o. Paweł Zając OMI – będzie piastował urząd prowincjała przez kolejne trzy lata.

Prowincjał w myśl Konstytucji i Reguł Zgromadzenia oraz Kodeksu Prawa Kanonicznego jest wyższym przełożonym kościelnym, który posiada kompetencje biskupa diecezjalnego z wyłączeniem władzy, wynikającej z sakramentu święceń episkopatu. W praktyce oznacza to, że posiada pełną władzę jurysdykcyjną, nie może jednak udzielać święceń diakonatu i prezbiteratu.

o. Paweł Zając OMI urodził się 8 grudnia 1975 r. w Kędzierzynie-Koźlu. Po zdaniu matury wstąpił do nowicjatu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu, gdzie po roku złożył pierwszą czasową profesję zakonną. Święcenia prezbiteratu otrzymał 8 grudnia 2001 roku w w Gjoa Haven (Kanada Arktyczna). Posiada doktorat z zakresu historii Kościoła.

(pg/zdj. M. Jóźwiak)

Za: oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda