Obra: Kongres Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów

W Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze koło Wolsztyna, rozpoczyna się V Kongres Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Będzie trwał do 20 września pod hasłem: „Przypatrzcie się bracia życiu i posługiwaniu waszemu”.

Uczestnicy Kongresu za zadanie obrali rewizję tekstu Dyrektorium, czyli dokumentu normującego prace i wszelkie posługi Misjonarzy Oblatów na terenie Prowincji Polskiej.

W Kongresie wezmą udział: przedstawiciele wspólnot zakonnych z całej Prowincji, prowincji zaprzyjaźnionych: Kanady i Niemiec, delegat Ojca Generała z Rzymu oraz zaproszeni goście, m.in.: ks. abp Andrzej Dzięga, o. bp Eugeniusz Juretzko OMI oraz ks. prof. Czesław Parzyszek SAC.

Polska Prowincja została erygowana w 1925 r., jako szósta w Europie, a dwunasta na świecie, w strukturach Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. W 2011 r. liczyła 468 oblatów, których średnia wieku wyniosła 45 lat. Oprócz Polski, w skład Prowincji wchodzą: Delegatura Francji i Beneluksu, obejmująca Francję, Belgię i Luksemburg oraz Frankfurt nad Menem, Delegatura na Madagaskarze, Delegatura na Ukrainie, Misja na Białorusi, Misja w Turkmenistanie, a także Dystrykty: szwedzko-norweski oraz duński.

Za: www.oblaci.pl