Obra – rapowy koncert w oblackim seminarium

www.oblaci.plCzy klerycy rapują? Najwyraźniej tak. 15 lutego w Obrze odbył się zapowiadany koncert zespołu „Synowie Gromu Miłosierdzia”. Klerycy z oblackiego seminarium – Dawid Grabowski, Karol Dudek, Sławomir Ćwikliński, a także Cecylia Longier – podbili publiczność, rapując religijne piosenki.

Klerycy podczas koncertu nie tylko rapowali, ale również dzielli się swoją wiarą i osobistym świadectwem. Początkowo impreza miała być skierowana do młodych ludzi, biorących udział w oblackich rekolekcjach powołaniowych. Jednak później podjęto decyzję o rozszerzeniu zaproszenia. Na seminaryjnej auli pojawili się również goście z Obry, zaprzyjaźniona młodzież z Kargowej oraz uczestnicy warsztatów misyjnych prowadzonych przez o. Mariusza Boska OMI.

Zespół „Synowie Gromu Miłosierdzia” do tej pory wystąpił m.in. w Wolsztyanie w ramach akcji „Szlachetna Paczka”, Łebie, Kodniu i Jabłonnie.

Klasztor w Obrze, pełni rolę Wyższego Seminarium Duchownego, od roku 1926, kiedy przybyli do niego Misjonarze Oblaci MN (z przerwą na lata okupacji). W tym czasie mury opuściło wiecej niż 750 wyświeconych misjonarzy oblatów. Dziś pracują na wszystkich kontynantach, w więcej niż 25 krajach. Obecnie w Obrze kształci się wiecej niż 50 kandydatów na księzy misjonarzy.

OMI/Obra

Za: www.oblaci.pl