Home WiadomościZ kraju Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej dla parafii w Szwecji

Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej dla parafii w Szwecji

Redakcja

jasnagora.comObraz z wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej dla parafii pw. św. Michała Archanioła w Växjö w Szwecji został poświęcony przed Cudownym Obrazem na Jasnej Górze. Ceremonia ta miała miejsce we wtorek, 24 maja, podczas Mszy św. odprawionej o godz. 9.30 w Kaplicy Matki Bożej. 

Obraz na Jasną Górę przywiozła Maria Blomquist, która wraz z córką przybyła do Polski. „Czułam się zobowiązana wobec Matki Bożej, tyle łask otrzymałam – mówi pani Maria – To jest podziękowanie ode mnie i mojej rodziny. My codziennie dziękujemy. Bez Matki Bożej to nie ma życia. Wszystko, co mamy, to powierzamy Matce Bożej”.

„Zawsze się modliliśmy, chodziliśmy na nabożeństwa i czciliśmy Matkę Bożą – wspomina czasy dzieciństwa Maria Blomquist – A jak mama miała urodziny, a nas było sześcioro dzieci, to życzyła sobie, nie prezentu, ale żeby każdy był wyspowiadany i jesteśmy na Mszy św.”.

o. Stanisław Tomoń 
BPJG / mn

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda