Home WiadomościZe Świata Watykan: Dominikanin ze Słowacji w Trybunale Roty Rzymskiej

Watykan: Dominikanin ze Słowacji w Trybunale Roty Rzymskiej

Redakcja

franciszkanie.plO. Miroslav Konštanc Adam OP ze Słowacji został sędzią Trybunału Roty Rzymskiej, kontynuując dzieło franciszkanina o. Daniela Faltina, który był pierwszym Słowakiem, sprawującym ten urząd w latach 1986 – 2001.

W czwartek, 21 kwietnia 2016, przed Trybunałem Rzymskiej Roty złożył on przysięgę w Palazzo della Cancelleria, pod przewodnictwem dziekana Roty Rzymskiej Pio Vito Pinto. Słowacja była reprezentowana przez dużą liczbę księży, wśród nich był kardynał Józef Tomko, emerytowany prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. Obecni byli również: sekretarz Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich, arcybiskup Cyryl Vasil oraz słowacki ambasador przy Stolicy Apostolskiej Peter Sopko.

Ksiądz Prałat Miroslav Konštanc Adam w swoim wystąpieniu podziękował za wielu ludzi, których Bóg mu postawił na jego drodze, zarówno w życiu codziennym, jak i życiu akademickim. Nie zapomniał wspomnieć naszego współbrata księdza Prałata Daniela Faltina, który był pierwszym Słowakiem, urzędującym w biurze sędziego Roty Rzymskiej w latach 1986 – 2001.

o. Lucjan

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda