Home WiadomościZ kraju Odpust ku czci Matki Bożej w Tuchowie – znamy już datę tegorocznych obchodów

Odpust ku czci Matki Bożej w Tuchowie – znamy już datę tegorocznych obchodów

Redakcja

Wielki Odpust Tuchowskie 2020 przeniesiony z lipca z racji ogniska koronawirusa w Tuchowie zostanie połączony z tzw. Małym Odpustem Tuchowskim i odbędzie się w dniach 4-8 września 2020 r. Szczegółowy plan uroczystości zostanie podany w najbliższym czasie.

Pierwszy tydzień lipca kojarzy się wielu z Wielkim Odpustem Tuchowskim. Przed cudowny Obraz Matki Bożej Tuchowskiej przybywają zorganizowane grupy jak i indywidualni pielgrzymi z różnych stron naszej diecezji i spoza jej granic. Nie było to jednak w tym roku możliwe.

Redemptoryści, kustosze sanktuarium, starają się, by tak jak to dzieje się od setek lat – zgodnie z obecnymi możliwościami i zachowaniem odpowiednich przepisów sanitarnych – uczcić Matkę Bożą, Panią Ziemi Tarnowskiej i przez jej wstawiennictwo, dziękować za opiekę, za wygaszenie miejscowego dużego ogniska choroby i prosić o całkowite ustanie pandemii, a także we wszelkich innych potrzebach ludzkich.

W tym roku pielgrzymów przywita odnowione otoczenie sanktuarium – zwłaszcza plac, ogrodzenie, wejścia i główne schody. Zostało dostosowane do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych i ufamy, że pomoże wydobyć piękno tego świętego miejsca. Zwieńczeniem rewitalizacji będzie nowa iluminacja bazyliki, wieży oraz klasztoru od dziedzińca sanktuaryjnego. Mamy nadzieję, że prace zakończą się końcem września i sprawią, że nasze sanktuarium będzie pięknym miejscem modlitwy, gdzie z radością będą przybywać nasi parafianie i pielgrzymi.

Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy i pielgrzymowania do Tuchowa. Matko Boża Tuchowska, pomagaj nam nieustannie!

Redemptoryści z Tuchowa

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda