Home WiadomościZ kraju Odznaczenie Ministra dla ks. Jana Sobieraja TChr – duszpasterza w Brazylii

Odznaczenie Ministra dla ks. Jana Sobieraja TChr – duszpasterza w Brazylii

Redakcja

W czwartek, 23 sierpnia w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych.

Wśród odznaczonych znalazł się nasz współbrat, tegoroczny złoty jubilat i wieloletni duszpasterz polonijny w Brazylii ks. Jan Sobieraj. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nadał mu odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Odznaka została nadana za wkład pracy w szerzeniu polskości za granicą naszego kraju.

W imieniu Ministra dekoracji dokonał Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek. W uroczystości wziął udział nasz Przełożony Generalny ks. Tomasz Sielicki oraz superior Domu Głównego ks. Andrzej Sołopa. Nie zabrakło także przedstawicieli rodziny i przyjaciół ks. Sobieraja.

Ks. Janowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego owocnego łączenia głoszenia Ewangelii z niesieniem polskości na krańce świata, do polskich emigrantów. Kilka zdjęć tutaj.

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda