Home WiadomościZ kraju Ojciec Jacek Salij znów wydał książkę

Ojciec Jacek Salij znów wydał książkę

Redakcja

Zrodziła się z odpowiedzi na pytania, które stawiają wierni: Czy religia jest sprawą prywatną? Dlaczego nudzę się w kościele? Skąd wiedzieć, że życie ma sens? Czy małżonkowie muszą mieć dzieci?

Na te i inne pytania odpowiada o. Jacek Salij w swojej najnowszej książce „Przystanąć w drodze”. Licząca prawie 400 stron publikacja ukazała się nakładem dominikańskiej oficyny „W drodze”. W kilkudziesięciu tekstach dominikanin odpowiada na pytania dotyczące wiary, Kościoła, małżeństwa i rodziny oraz moralności.

Ceniony teolog i duszpasterz radzi, jak stawić czoła nałogowi hazardu, który niszczy rodzinę, a także jak przekazać bliskiej osobie prawdę o rychłej śmierci i towarzyszy w ciężkich chwilach tym, którym rozpadło się małżeństwo. Nie ucieka też od tematu księży zrzucających sutannę czy łamiących celibat i od kwestii pieniędzy w Kościele.

„Teksty te powstawały w wyniku moich poszukiwań. Chyba w żadnym z nich nie pisałem tego, co z góry wiedziałem. Pracując nad nimi, również sam poznawałem wyraźniej i głębiej prawdę, którą chciałem przekazać” – napisał we wstępie do książki o. Salij.

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda