Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie

Jeżeli dzieci lub młodzież mają ochotę wziąć udział w Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie wiedzy o św. Maksymilianie – to trzeba się spieszyć. Wpierw dyrektorzy szkół, kapłani, katecheci i nauczyciele muszą zachęcić dzieci i młodzież do uczestnictwa.

Celem olimpiady jest przybliżenie młodemu pokoleniu wyjątkowej osoby zakonnika, ojca Kolbe, symbolu ofiar nazizmu oraz patrona trudnych czasów.

„Materiały, które zostały wybrane do przygotowania się są treściwe, ale nie ma problemów z ich objętością. Chodzi o to, aby młodzi ludzie wzięli do ręki źródła informacji o nim, poczytali i zapoznali się z jego życiorysem” – mówi o. Sylwester Gąglewski, koordynator olimpiady.

SŁUCHAJ

Olimpiada dla szkół ponadgimnazjalnych przyjmuje formę teoretyczną, dla szkół gimnazjalnych organizowany jest konkurs z wiedzy o św. Maksymilianie a dla szkół podstawowych konkurs plastyczny. Chęć udziału w Olimpiadzie młodzież gimnazjalna i starsza zgłasza do dnia 31 października 2012. Termin nadsyłania prac plastycznych dla uczniów szkół podstawowych upływa 20 października 2012r.

SŁUCHAJ

Wszystkie informacje o olimpiadzie dostępne są na stronie www.olimpiada.franciszkanie.pl

Organizatorem Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe jest Kuria Prowincjalna OO. Franciszkanów z siedzibą w Warszawie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Parafia Ojców Franciszkanów p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach.

Agnieszka Goleniak

Za: www.radnioniepokalanow.pl