Koniec remontów u Dominikanów w Lublinie

Remonty u oo. Dominikanów w Lublinie – w Bazylice Św. Stanisława oraz w klasztorze – dobiegają końca. Z tej okazji Ojcowie zapraszają 9 września 2012 roku na uroczyste otwarcie zrewitalizowanych przestrzeni, biesiadę oraz 10 września Koncert dla Przyjaciół i Dobrodziejów. Wydarzenia te rozpoczynają jednocześnie obchody tygodnia odpustowego przed odpustem Podwyższenia Krzyża Świętego.

Ojcowie dominikanie serdecznie zapraszają w niedzielę, 9 września, na uroczyste otwarcie poddanych rewitalizacji przestrzeni w Bazylice i klasztorze, a po nim na wspólną biesiadę na klasztornym wirydarzu oraz koncert kwartetu klarnetowego „Claribel”. Przed otwarciem wyremontowanych miejsc, o godzinie 16:00, zostanie odprawiona dziękczynna Msza Święta w intencji Przyjaciół i Dobrodziejów.

„Z wielką radością zapraszamy naszych Przyjaciół oraz wszystkie osoby nam życzliwe na otwarcie przestrzeni, które po trwających ponad dwa lata remontach nareszcie są w pełni gotowe do użytku. To także wsparcie naszych Dobrodziejów – duchowe oraz materialne – przyczyniło się do odzyskania świetności tych miejsc. To jednocześnie podziękowanie oraz zaproszenie do korzystania ze zrewitalizowanych przestrzeni w Bazylice i klasztorze.” – zaprasza o. przeor Grzegorz Kluz OP.

 

Podczas niedzielnych uroczystości będzie również okazja do osobistego podziękowania o. Robertowi Głubiszowi OP za wieloletnią pracę w lubelskiej Bazylice i jego zaangażowanie w odnawianie tego miejsca, szczególnie w ostatnich latach. Natomiast w poniedziałek, 10 września, jak co roku Ojcowie Dominikanie zapraszają na Koncert dla Przyjaciół i Dobrodziejów. Tegoroczny gość pozostaje niespodzianką, jednak Ojcowie przyznają, że z pewnością warto się wybrać.

W czasie tygodnia przed odpustem Podwyższenia Krzyża Świętego odbędą się również m.in.: Debata Dwóch Ambon, Rekolekcje o Krzyżu, wystawa „Światło ikony” oraz rozstrzygnięcie konkursu „Klasztor w sercu miasta”. Szczegółowy program tygodnia odpustowego można znaleźć na plakatach.

jg, dominikanie.pl

Za: www.dominikanie.pl