Olsztyn: Obraz z Ostrej Bramy u saletynów

Kopia cudownego obrazu Matki Bożej Miłosierdzia (Ostrobramskiej) 18 i 19 października gościła w parafii przy ul. Morskiej.

Do tego wydarzenia parafia przygotowywała się przez trzydniowe rekolekcje ewangelizacyjne prowadzone przez ks. Jacka Gorzelanego MS i ekipę Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Filipa z Mrągowa.

Przyjęcie obrazu odbyło się w piątek 18 października podczas Mszy św., której przewodniczył abp Wojciech Zięba. W homilii przedstawił on historię ostrobramskiego obrazu oraz przypomniał, jak ważne miejsce ma w Kościele Matka Pana.

W sobotę od wczesnych godzin rannych przy obrazie czuwały parafialne wspólnoty i grupy. O godz. 10.00 została odprawiona Msza św. dla chorych, podczas której udzielono sakramentu namaszczenia i błogosławieństwa lurdzkiego.

Po południu w sobotę odbył się kongres wspólnot i ruchów z parafii, na którym ks. dr Karol Porczak MS wygłosił konferencję „Kerygmat w objawieniu Matki Bożej Saletyńskiej. Parafianie pożegnali obraz podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00.

(gz / ks. Jakub Dudek; fot. arch.)

Za: www.saletyni.pl