Opłatek Rodziny Franciszkańskiej w Krakowie

4 prowincjałów, 8 gwardianów z 4 prowincji 3 zakonów franciszkańskich spotkali się przy jednym stole w Krakowie w południe 24 grudnia na opłatku wigilijnym.

Gwardian klasztoru na Azorach o. Klaudiusz Bartos, gospodarz dzisiejszego spotkania, życzył przełożonym trzech męskich zakonów franciszkańskich (Zakon Braci Mniejszych, Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych i Zakon Braci Mniejszych Kapucynów), aby Boża Dziecina obdarowywała ich miłością, która nigdy nie zawodzi, siłą, która ich umocni oraz wiarą, która potrzebna jest każdemu z nich.

„Niech Bóg błogosławi wam każdego dnia w waszej pracy, w wypełnianiu waszych obowiązków. Szczęść Boże. Wszystkiego najlepszego” – zakończył o. Bartos.

Przełożeni, oprócz wieczerzowania i kolędowania, modlili się także za swoich współbraci. Dla żyjących prosili Boga o błogosławieństwo, a dla zmarłych – o życie wieczne.

Na koniec Wigilii bracia obdarowali się książkami.

Przełożony klasztoru franciszkanów (OFMConv) przy pl. Wszystkich Świętych 5 w Krakowie o. Roman Banasik zaprosił wszystkich prowincjałów i gwardianów na wspólne spotkanie przy wielkanocnym stole w Wielką Sobotę.

jms

Za: www.franciszkanie.pl