Home Wiadomości Organizatorzy Festiwalu Życia zdradzają szczegóły

Organizatorzy Festiwalu Życia zdradzają szczegóły

Redakcja

Na stronie internetowej Festiwalu Życia już od dłuższego czasu widnieje plan całej, tygodniowej imprezy. Ponadto organizatorzy sukcesywnie „odkrywają karty”, szczegółowo opisując planowane punkty programu, a także prezentując nowości.

Dynamikę festiwalowi nadają pierwsze rozdziały księgi Jozuego. Naród wybrany wchodzi do Ziemi Obiecanej, gdzie czekają ich jeszcze większe wyzwania, niż podczas podróży przez pustynię. Szereg wydarzeń, jak przejście przez Jordan, ponowne obrzezanie, czy spożywanie pierwszej paschy po dojściu do Kanaanu, symbolizują kolejne sakramenty, w których dzisiejsi chrześcijanie mają udział.

W tę dynamikę wpisują się atrakcje, konferansjerzy, praca w grupach i modlitwy poranne. W poniedziałek, uczestnicy rozpoczną tygodniowe wydarzenie Mszą świętą, a następnie wszyscy wezmą udział w imprezie integracyjnej. Treść wtorku będzie opierać się o sakrament chrztu. Tego dnia konferencję powie ks. Kuba Bartczak, uczestnicy wezmą udział w nabożeństwie wód Jordanu, a dzień zakończy się koncertem Luxtorpedy. W środę uczestnicy rozważać będą bierzmowanie, świadectwem podzieli się nawrócony Robert Friedrich „Litza”, odbędzie się krótkodystansowy bieg z przeszkodami – Bieg Festiwalowicza, a wieczorem wyemitowany zostanie film pt. „Szare Anioły”, opowiadający historie posługi braci Franciszkanów Odnowy, którzy posługują w najtrudniejszych miejscach na świecie. Kolejne dni imprezy będą opisywane szczegółowo na bieżąco na stronie www.festiwalzycia.pl.

Nowością jest konkurs dla zespołów muzycznych i solistów. W trakcie trwania warsztatów, jednocześnie na Małej Scenie grać będą wykonawcy wyłonieni w konkursie. Jego dokładny regulamin znajduje się na stronie organizatorów.

W połowie kwietnia odbyła się premiera hymnu Festiwalu Życia pt. „Życie”, napisanego wspólnie przez o. Tomasza Maniurę OMI oraz Adama Szewczyka, a zaśpiewanego przez Magdę Anioł. O naszych pragnieniach i dążeniach. O pustce dzisiejszych czasów, ale i o wielkiej nadziei. O życiu, które płynie z Boga. Wraz z hymnem powstały tzw. jingiel i logo muzyczne, którymi są już opatrywane wszystkie audycje i zapowiedzi Festiwalu Życia w radiach.

Organizatorzy informują również o spotkaniach organizacyjnych odbywających się cyklicznie co miesiąc. Biorą w nich udział przedstawiciele oblatów i wszystkich pięciu diecezji z terenu woj. Śląskiego i nie tylko. Da się odczuć dużą jedność i zaangażowanie wszystkich, którzy sumiennie wykonują powierzone im zadania organizacyjne. Efektem spotkania będzie opublikowany niedługo film promocyjny. Premiera niebawem!

Tymczasem rejestracja trwa. Kolejne osoby i grupy zapisują się przez formularz na stronie www.rejestracja.festiwalzycia.pl. Zapisy grupowe potrwają do 10.06, a indywidualne aż do dnia rozpoczęcia imprezy. W przypadku zapisów indywidualnych, im wcześniej uczestnicy się zarejestrują, tym mniejszy koszt udziału poniosą.

ms

Za: Biuro Festiwalu Życia – Oblackie Centrum Młodzieży.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda