Home Wiadomości Młodzi ojcowie paulini u Matki i Królowej

Młodzi ojcowie paulini u Matki i Królowej

Redakcja

Doroczne spotkanie młodych ojców paulinów trwa w środę, 25 kwietnia na Jasnej Górze. W sanktuarium zgromadzili się ojcowie podlegający stałej formacji do 5-lat kapłaństwa. Jest to dla nich nie tylko czas wspólnej modlitwy, ale także czas słuchania wykładów, dzielenia się doświadczeniami i braterskiego spotkania.

Mszy św. odprawionej o godz. 7.30 przed Cudownym Obrazem przewodniczył o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu Paulinów.

„Gromadzimy się w miejscu szczególnym dla każdego paulina – mówił na początku Mszy św. o. Arnold Chrapkowski – W miejscu, w którym każdy odkrywał i ugruntowywał swoje powołanie. Dziś gromadzą się tu młodzi ojcowie, którzy posługując w naszych paulińskich placówkach, w różnych częściach świata, podejmują dzieło apostolatu, podejmują dzieło ewangelizacji. Prosimy dla każdego z was, aby to dzieło, które wam zostało zadane, nie tylko w czasie Sakramentu Chrztu Świętego, ale także w czasie przyjęcia Święceń Kapłańskich, było dla was źródłem uświęcenia, byście innym głosząc Chrystusa, sami wiernie przy nim trwali”.

„Polecamy was wszystkich tutaj obecnych i tych, którzy korzystają z naszej paulińskiej posługi, byśmy dla każdego człowieka byli wiernymi świadkami Jezusa Chrystusa. Niech Maryja w tym wezwaniu i w trudzie apostolstwa, każdego z was wspiera i umacnia” – życzył przełożony paulinów.

Na zakończenie Eucharystii o. Arnold Chrapkowski zawierzył drogę powołania zakonnego i kapłańskiego Maryi.

o. Stanisław Tomoń
BPJG / mn, sm

Za: Biuro Prasowe Jasnej Góry.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda