Home WiadomościZ kraju Orioniści: Odwiedziny Ks. Abp Edwarda Nowaka

Orioniści: Odwiedziny Ks. Abp Edwarda Nowaka

Redakcja

Wielkim zaszczytem dla naszego Zgromadzenia była wizyta Jego Eminencji Abp Edwarda Nowaka, Kanonika Bazyliki Św. Piotra w Watykanie, wieloletniego Sekretarza Kongregacji ds. Świętych, jednego z najbliższych współpracowników Jana Pawła II.

Ks. Abp był gościem ks. Prowincjała Antoniego Wita oraz wspólnoty domu zakonnego przy ulicy Lindleya 12 w Warszawie.

W środę wieczorem, po spotkaniu z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce, ks. Abp zatrzymał się w naszej wspólnocie. Podczas wspólnego spotkania z ks. Prowincjałem oraz przedstawicielami wspólnoty zakonnej omawiane były bieżące problemy kościoła w Polsce i na świecie.

Wspomniana była postać ks. Abp Bronisława Dąbrowskiego. Wyrażono wspólną troskę o potrzebę pielęgnowania pamięci o życiu i działalności tego wielkiego Orionisty.

W czwartek ks. Abp odprawił uroczystą Mszę Św. w kościele parafialnym Dzieciątka Jezus, wyrażając na zakończenie liturgii ogromne podziękowanie dla miejscowych księży za pracę na terenie parafii a zwłaszcza w szpitalu w którym na co dzień nasi współbracia pełnią posługę duszpasterską.

Podczas wspólnych rozmów ks. Abp z wielką radością i szczególnym uznaniem odniósł się do projektu „Trampolina”, który jest realizowany przez naszych współbraci z oddziału MOW w Aninie – Warszawa.

Dostojny Gość zapewnił o modlitwie w intencji dalszego rozwoju charyzmatu oriońskiego.

Więcej (zdjęcia) na: www.orionisci.rel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda