Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi – Wrocław: Nabożeństwo ekumeniczne

Bracia Mniejsi – Wrocław: Nabożeństwo ekumeniczne

Redakcja

Ważne miejsce w duszpasterstwie katolików języka niemieckiego we Wrocławiu, którego od lat pasterzem jest o. Marian Bernard Arndt OFM, zajmują różnorodne, ekumeniczne relacje z analogiczną wspólnotą niemieckich ewangelików.

26 XI 2011 w kaplicy sióstr jadwiżanek, gdzie w każdą niedzielę odprawiana jest msza święta w języku niemieckim, miało miejsce ekumeniczne nabożeństwo słowa Bożego.

W takich modlitwach obie wspólnoty biorą udział już od roku 1996. W pierwszych latach zbierały się razem w sobotę przed I Niedzielą Adwentu w protestanckim kościele św. Krzysztofa; kazanie wygłaszał ksiądz katolicki, a nazajutrz – podczas niedzielnej mszy świętej w jadwiżańskiej kaplicy pw. św. Jadwigi – głosił je pastor protestancki. Od 2000 wspólne nabożeństwa obywają się w sobotę przed I Niedzielą Adwentu, w kościele ewangelickim kazanie wygłasza ksiądz katolicki, a w roku następnym w świątyni katolickiej słowo Boże głosi pastor.

W czasie tegorocznego nabożeństwa słowa Bożego kazanie wygłosił pastor Andrzej Fober. Jest on odpowiedzialny za wspólnotę niemieckich ewangelików we Wrocławiu i na terenie Dolnego Śląska. Treścią jego kazania był sposób przygotowania się chrześcijan do pobożnych przeżyć Świąt Bożego Narodzenia.

Warto odnotować, iż w listopadzie – nastrajającym do liturgii żałobnej – ewangelicy i katolicy spotkali się na wspólnych modlitwach za zmarłych.

Za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda