Home WiadomościZ kraju Osoby zakonne wśród pomagających w warszawskim Ośrodku Caritas

Osoby zakonne wśród pomagających w warszawskim Ośrodku Caritas

Redakcja

Kilka tygodni temu media nagłośniły bardzo trudną sytuację na Oddziale Opiekuńczo-Leczniczym w Ośrodku Działalności Leczniczej Caritas w Warszawie, gdzie zakażonych zostało ponad 20 osób. Ośrodek poprosił o wsparcie. Do pomocy zgłosiło się wiele wolontariuszek i wolontariuszy, w tym osoby zakonne. Na stronie Caritas Archidiecezji Warszawskiej na Facebooku pojawił się wczoraj następujący wpis:

Serdecznie dziękujemy zgromadzeniom zakonnym za pozytywną odpowiedź na nasz apel i włączenie się w opiekę nad pacjentami przebywającymi na Oddziale II ZOL, na którym wystąpiło zakażenie wirusem COVID – 19.

Od kilkunastu dni pacjenci na zakażonym oddziale mogą liczyć na pomoc sióstr zakonnych – wolontariuszek. Naszymi bohaterkami są: s. Michalina ze Zgromadzenie Sióstr św. Dominika, s. Renata (pielęgniarka) ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących , s. Janina (pielęgniarka) ze Zgromadzenia Sług Jezusa, s. Bogna i s. Edyta ze Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek, s. Gabriela i s. Asyzja ze Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu , s. Dawida ze Zgromadzenie Sióstr św. Michała Archanioła, s. Ksenia i s. Katarzyna ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim, s. Marta i s. Renata ze Zgromadzenia Służebnic Matki Dobrego Pasterza, s. Anna i s. Katarzyna za Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej, s. Anna (Małe Siostry Jezusa) i s. Wiktoria ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Nie zabrakło też bohaterów: Brat Łukasz (lekarz) – Prowincjał Bonifratrów oraz klerycy Andrzej z Zakonu Jezuitów i Michał z Zakonu Ojców Misjonarzy.

W zagrożonym oddziale pomagają także wolontariusze świeccy: Monika, Małgorzata, Iwona, Elżbieta, Renata, Maciej, Herman i pracownicy: Karolina, Joanna, Sylwia, Natalia, Jacek i Filip.

Wielkie wsparcie otrzymaliśmy także od Sióstr Karmelitanek Bosych i od Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, którym pomaga ks. Dawid. Siostry uszyły ponad 1000 maseczek.

Ekipa pracująca na zakażonym Oddziale wspierana jest przez wiele fundacji i ludzi dobrej woli. Na zdjęciu poniżej pracownicy i wolontariusze dziękują jednej z wielu fundacji, za to, że pomaga im pomagać.

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda