Home WiadomościZ kraju Oświadczenie Konsulty KWPZM

Oświadczenie Konsulty KWPZM

Redakcja

Jako Konsulta KWPZM, pragniemy wyrazić oburzenie słowami, które padły podczas niedawnego wywiadu z udziałem Pani Posłanki Joanny Scheuring-Wielgus. Określają one w sposób niesprawiedliwy i obraźliwy, uwłaczający godności kobiety, relacje pomiędzy kapłanami, a wspólnotami sióstr zakonnych.

Drogie Siostry,

przy tej okazji kierujemy kilka słów także do Was.

Chcemy byście wiedziały, że doceniamy bardzo Waszą pełną poświęcenia posługę w tak wielu miejscach – na uczelniach, w szkołach, parafiach, szpitalach, domach pomocy społecznej, szkołach, ochronkach itd.

Podziwiamy Was za troskliwą służbę pośród ludzi głodnych Boga, ubogich, schorowanych, samotnych i tych, od których wielu ludzi i wiele instytucji odwraca wzrok.

Potrzebujemy Waszej serdecznej modlitwy, zanoszonej codziennie w sprawach Kościoła, Ojczyzny, za nas, za wiernych, którzy z zaufaniem powierzają Wam swoje problemy i tajemnice.

Dziękujemy Wam za przykład wiary pełnej matczynego ciepła.

Solidaryzujemy się z Wami jak bracia, tym bardziej, że wiele naszych rodzin zakonnych ma wspólne z Waszymi korzenie, charyzmaty i historię.

Cenimy sobie bardzo Waszą siostrzaną przyjaźń i współpracę.

Niech dobry Pan da łaskę uczciwego rozumienia spraw tym, którzy rzucają słowa, nie bacząc na to, że te też mogą ranić. Łączymy się z Wami w modlitwie, także za te osoby.

Warszawa, 19 marca 2019 r. 
O. Janusz Sok, 
Przewodniczący KWPZM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda