Home WiadomościZ kraju Sercanie. Spotkanie wolontariatu Missio Cordis w Warszawie

Sercanie. Spotkanie wolontariatu Missio Cordis w Warszawie

Redakcja

W dniach 15-17 marca, 2019 r. odbyło się w naszym domu prowincjalnym w Warszawie, kolejne spotkanie wolontariatu misyjnego Missio Cordis, w którym uczestniczyło szesnaście osób z całej Polski oraz zaproszeni goście.

Nasze warsztaty formacyjne zaszczycił swoją obecnością ks. Wiesław Święch scj, przełożony prowincjalny SCJ, który opowiadał m.in. o swojej pracy misyjnej w Finlandii. Była to też okazja do dzielenia się swoimi obserwacjami z życia Kościoła czy wskazania na interesujące młodych ludzi tematy związane z misjami. Rozmowy takie i tematy misyjne pomagają nam w pogłębieniu duchowości sercańskiej oraz zachęcaniu do dalszego zaangażowania się w budowanie wspólnoty osób świeckich wspierających pracę naszych misjonarzy i pracę sekretriatu misji SCJ. Omówiono również plany na najbliższe miesiące, włącznie z planami na zbliżające się zaangażowania wakacyjne. Zainteresowanych zapraszamy na kolejne spotkania, które są planowane na rok 2019 w Warszawie i Olsztynie. Chętnych do spędzenia kilku dni wakacyjnych w naszym domu olsztyńskim prosimy o kontakt z ks. Zbigniewem Chwają SCJ.

Za: scj.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda