Home WiadomościZ kraju Pallotyni: Dyrektorium 2012

Pallotyni: Dyrektorium 2012

Redakcja

Dyrektorium dla kursów, które otrzymały święcenia kapłańskie w latach 1995-2000 rozpoczęło się 24 czerwca 2012 roku w Pallotyńskim Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie-Jeziornej. Potrwa ono do 7 lipca 2012 r. Dyrektorium, jako forma realizacji obowiązku formacji permanentnej, jest przede wszystkim czasem wypełnionym pracą. Praca ta, to zarówno pogłębianie wiedzy o otaczającym nas świecie i problemach pastoralnych z nim związanych, jak też wspólna modlitwa i rekreacja dla, często dawno nie widzących się, Współbraci.

Pierwszy dzień Dyrektorium przygotowany został przez Księży (byłych i obecnych) Sekretarzy ds. Formacji: Waldemara Pawlika SAC, Marka Chmielniaka SAC i Mariusza Małkiewicza SAC. Ich wystąpienia były pomyślane, jako wprowadzenie do formacji permanentnej, jej znaczenia i celów według Ratio Institutionis. Po południu, czas został wypełniony przez świadectwa Współbraci związane z ich pracą i pallotyńskim życiem. Dzień drugi natomiast, to czas spotkania z Wyższymi Przełożonymi Pallotyńskich Prowincji: ks. Adrianem Galbasem SAC i ks. Zenonem Hanasem SAC. Poruszyli oni zagadnienie wspólnoty pallotyńskiej, jej celu, sposobu organizacji i zarządzania oraz trudności z jakimi borykamy się w naszych wspólnotach lokalnych. Poobiednia część dnia wypełniona została spotkaniem z o. Jordanem Śliwińskim OFM Cap. – dyrektorem krakowskiej Szkoły dla Spowiedników prowadzonej przez Ojców Kapucynów. Ojciec Jordan omówił najczęściej doświadczane trudności, jakie jawią się w praktyce penitencjarzy, a w drugiej części spotkania odpowiadał na pytania Współbraci.

Po takich spotkaniach uczestnicy Dyrektorium z niecierpliwością czekają na spotkania dni kolejnych, z których relacje będą regularnie pojawiały się w infosac.

Ks. Jacek Wrobel SAC

Za: www.pallotyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda