Home WiadomościZ kraju Pallotyńskie Spotkanie Młodych – to już ósmy raz!

Pallotyńskie Spotkanie Młodych – to już ósmy raz!

Redakcja

Zakończyło się VIII. Pallotyńskie Spotkanie Młodych, w podwarszawskim Ołtarzewie w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Pallotynów. Jak co roku finał poprzedziły warsztaty – zajęcia, na których młodzież przyswajała wiedzę. Uczestnicy mieli do wyboru 7 opcji: warsztaty liturgiczne, medialne, wspinaczkowe, komunikacji interpersonalnej, tańca religijnego, muzyczne oraz szkoła modlitwy.

psm-2014-1.jpgKilka minut po godzinie 11.00 w zalanych słońcem ogrodach Seminarium rozpoczął się finał spotkania młodych. Ciepłe słowa powitania skierował do przybyłych ks. Marek Chmielniak SAC– odpowiedzialny za organizację Spotkania. Zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy i zabawy. Finał rozpoczęło zawiązanie wspólnoty, nieodłączny punkt programu PSM. Upłynęło ono w wyśmienitej atmosferze, przy muzyce Pallotyńskiej Diakonii Muzycznej, wspólnym śpiewie i zabawie z wodzirejem. Od dobrej strony pokazała się także grupa młodych ze Słowacji, która zaprezentowała zabawę – łamiący język, słowacki pląs – śpiewany i tańczony. Rozpoczęcie spotkania transmitowane było przez telewizję – Dobre Media oraz krakowskie radio –nowohuckie.pl.

Po krótkiej przerwie obiadowej, młodzi ze śpiewem na ustach i w dobrych humorach ruszyli piechotą do pobliskiego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim, gdzie równo o 15.00 pomodlili się Koronką do Miłosierdzia Bożego i uczestniczyli w Eucharystii pod przewodnictwem ks. bp. Damiana Bryla. Msza św. była bardzo uroczysta, we wspaniałej oprawie muzycznej. O prawidłowość liturgii zadbali lektorzy – ceremoniarze z warsztatów liturgicznych. Biskup Bryl skierował do młodzieży poruszające słowa:

psm-2014-2.jpg„Pan w Swoim Słowie i Swoim Ciele staje między nami i czeka na naszą odpowiedź.” W homilii Ksiądz Biskup powiedział – „Bóg zawsze pierwszy wychodzi i zaprasza do wspólnoty z Nim, pierwszy wychodzi i powołuje, bo pierwszy ukochał. Jego działanie jest pierwsze. Czy potrafimy to, co się z nami dzieje odczytywać jako działanie Boga?” – pytał Ksiądz Biskup.

Zachęcał też, żeby każdy z nas zastanowił się, „do czego mnie Pan Bóg zaprasza? Jakie jest moje powołanie?” Być może w głębi pojawi się głos – pójdź za Mną. Należy wtedy z odwagą na niego odpowiedzieć. Choć życie z Panem Bogiem nie jest proste, miłe czy przyjemne – wręcz przeciwnie, jest trudne, wymagające, to jednak Bóg obiecuje: Ja będę z tobą zawsze. Ja cię przeprowadzę przez trudności, bo jesteś dla Mnie ważny, dlatego będę Ci towarzyszył. To właśnie jest Dobra Nowina – Bóg chce z nami być.

Po samej liturgii młodzi trwali jeszcze w na modlitwie, w skupieniu. Po powrocie do seminarium i kolacji, rozpoczął się koncert hip-hopowego zespołu Full Power Spirit, którego piosenki są nie tylko miłe dla ucha, ale także stanowią przesłanie. Opowiadają o Bogu, wierze i nawróceniu. Pierwszy dzień finału PSM zakończył się wspólną adoracją Najświętszego Sakramentu z konferencją ks. Krzysztofa Porosło z Krakowa.

Justyna Tyrakowska/Paweł Paciorek

Za: www.pallotyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda