Papież Franciszek łączy się duchowo z pielgrzymami uroczystości w Gietrzwałdzie

Ojciec Święty Franciszek przekazał metropolicie warmińskiemu, abp. Józefowi Górzyńskiemu, specjalne błogosławieństwo.

Przekazał też zapewnienie o swojej duchowej łączności z pielgrzymami, duchownymi i biskupami, którzy w najbliższą niedzielę, 10 września, wezmą udział w jubileuszowych uroczystościach 140. rocznicy objawień maryjnych w Gietrzwałdzie.

– W przypadającą sto czterdziestą rocznicę ukazania się Najświętszej Maryi Panny w miejscowości Gietrzwałd, radosnym duchem stajemy u boku, zwłaszcza dnia dziesiątego (…) września, gdy całym sercem obejmujemy słynne to sanktuarium Niepokalanej Bogarodzicy, gromadzących się pielgrzymów oraz pasterzy i wiernych na Warmii, ojcowsko ich zachęcając, by stale zachowywali żywą nadzieję i wiarę w Jezusa Chrystusa, Matkę Jego wytrwale czcili i co dzień Różaniec pobożnie odmawiali, gdy naszego apostolskiego błogosławieństwa wszystkim z miłością udzielamy, wzajemnie o modlitwę za nas prosząc – napisał papież Franciszek w przesłaniu przekazanym abp. Józefowi Górzyńskiemu, metropolicie warmińskiemu.

Główne obchody 140. rocznicy objawień maryjnych w Gietrzwałdzie odbędą się w niedzielę 10 września. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 na Błoniach Gietrzwałdzkich przewodniczyć będzie i homilię wygłosi prymas Polski abp Wojciech Polak. Liturgię poprzedzi procesja z Cudownym Obrazem Matki Bożej Gietrzwałdzkiej z pobliskiej bazyliki.

Zaproszenie na uroczystości zostało skierowane do polskich biskupów i do władz państwowych.

– Liczę na odzew wiernych nie tylko z Warmii ale i z całej Polski – mówił niedawno KAI abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.

Transmisję z uroczystości przeprowadzą TV Trwam i TVP Info.

KAI/jp

Za: www.deon.pl