Brzeziny: Wprowadzenie relikwii Bł. Męczennic z Nowogródka

W niedzielę 3 września 2017 r. grono patronów Parafii Brzeziny (diecezja kielecka) powiększyło się o 11 Błogosławionych Sióstr.

Relikwie I stopnia Męczenniczek z Nowogródka wprowadziła s. Iwona Stachurska wraz z 4 Siostrami Nazaretankami z Kielc. Odbyło się to dzień przed ich liturgicznym wspomnieniem.

W posrebrzanym relikwiarzu znajduje się 11 relikwii, cząstka każdej z Sióstr: Przełożonej s. Stelli, S. Imeldy, S. Rajmundy, S. Danieli, S. Kanuty, S. Sergii, S. Gwidony, S. Felicyty, S. Heliodory, S. Kanizji, S. Boromei. Brzezińska świątynia cieszy się już obecnością założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, bł. Franciszki Siedliskiej.

Z okazji uroczystości został przygotowany specjalny ołtarzyk na relikwie oraz obrazki z wizerunkiem błogosławionych i modlitwą. Życie i męczeństwo patronek przybliżyła s. Danuta Kozioł, która uczestniczyła w ekshumacji doczesnych szczątek błogosławionych w Nowogródku. Oprawę liturgii przygotowała młodzież z parafii.

Błogosławiona siostra Maria Stella, pełniąca obowiązki przełożonej modliła się: Mój Boże, jeśli potrzebna jest ofiara z życia, niech raczej nas rozstrzelają, aniżeli tych, którzy mają rodziny. Ich prośba została wysłuchana i oddały swe życie w okup za innych. Niech ich męczeńska krew będzie dla nas świadectwem, że Chrystus pokonał śmierć i zaprasza nas do chwały Nieba.

Damian Zegadło

Za: www.diecezja.kielce.pl