Home WiadomościZ kraju Pasjoniści: Poświęcenie klasztoru w Sadowiu

Pasjoniści: Poświęcenie klasztoru w Sadowiu

Redakcja

W uroczystość św. Józefa (19.03.2022) odbyło się poświęcenie odnowionego “starego klasztoru” w Sadowiu. Niewykorzystywany od lat budynek przeszedł gruntowną modernizację i niebawem będzie służył wspólnocie zakonnej. Dotychczasowy klasztor zostanie natomiast przeznaczony w całości dla pielgrzymów i rekolektantów.
Poświęcenia klasztoru dokonał Przełożony Prowincjalny – o. Łukasz Andrzejewski CP, a w uroczystości wzięli udział także bracia z innych wspólnot, klerycy pasjoniści oraz osoby zaangażowane i wspierające wspólnotę w pracach remontowych.

W wygłoszonej homilii Prowincjał przypomniał historię tego miejsca oraz jego związek ze św. Józefem Opiekunem, który patronuje naszemu klasztorowi w Sadowiu. Dziś miejsce to staje się także bardziej otwarte na pielgrzymów i rekolektantów, którzy będą mogli w ciszy tutejszego rittiro znaleźć sprzyjające okoliczności do refleksji, medytacji i przemyśleń. Prowincjał zachęcał, by zakonnicy i świeccy odwiedzający to miejsce, na wzór i pod opieką św. Józefa starali się odkrywać Wolę Bożą i z odwagą realizowali ją w życiu.

Po Mszy św. odśpiewano litanię do Wszystkich świętych, a celebrans pobłogosławił wszystkie pomieszczenia. Uczestnicy mogli zobaczyć cele zakonników oraz klasztorną kaplicę przed zaprowadzeniem klauzury. Po zakończeniu obrzędów liturgicznych odbyło się spotkanie przy stole w klasztornym refektarzu.

W dalszych planach jest remont i przystosowanie dotychczasowego klasztoru na dom rekolekcyjny, w którym będzie można odprawić rekolekcje indywidualnie jak również w większej nawet 54 osobowej grupie.

Za: www.passio.info.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda