Home WiadomościZ kraju Sandomierz: w niedzielę wyruszy konwój humanitarny do dominikanek w Żółkwi

Sandomierz: w niedzielę wyruszy konwój humanitarny do dominikanek w Żółkwi

Redakcja

Wyruszył kolejny konwój humanitarny, w którym znalazło się ponad 7 ton najpotrzebniejszych produktów. Adresatem Zgromadzenie Sióstr Świętego Dominika posługujące m.in. w Żółkwi w Ukrainie.

Caritas Diecezji Sandomierskiej przygotowała kolejny transport darów żywności, środków czystości i artykułów opatrunkowych, który wyjedzie w najbliższą niedzielę dla osób potrzebujących w ogarniętej wojną Ukrainie.

Siostry dominikanki postanowiły zostać w Ukrainie i pomagać ludziom. W Żółkwi m.in. rozdają jedzenie ludziom w kolejkach do przejścia granicznego. Wspierają także te rodziny, które przybywają ze wschodnich rejonów Ukrainy i często już nic nie mają ze sobą.

Konwoje humanitarne na Ukrainę przygotowane zostały przez wolontariuszy sandomierskiej Caritas. Dzięki inicjatywie biskupa ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza w dniach 12-13 marca w wielu parafiach na terenie diecezji została przeprowadzona zbiórka materialna dla mieszkańców Ukrainy. Odzew na apel o pomoc był bardzo szeroki i hojny.

apis / Sandomierz
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda