Home WiadomościZ kraju Pasjoniści: Ukazał się życiorys św. Karola Houbena

Pasjoniści: Ukazał się życiorys św. Karola Houbena

Redakcja

passio-info-plKrótki życiorys Świętego, wybrane myśli, fragmenty listów, modlitwy oraz świadectwa jego wstawiennictwa do Boga.

Tekst napisał o. Dominik Buszta CP. Redaktorem książki jest o. Rafał S. Pujsza CP, który jest organizatorem wydania bardziej obszernych książek o Świętym z Mount Argus (w przygotowaniu biografia i listy tego świętego).

Zachęcamy do zapoznania się z sylwetką duchową wybitnego duszpasterza, zwłaszcza chorych i cierpiących na duchu i ciele.

Święty Karol od św. Andrzeja (wcześniej John Andrew Houben) urodził się w Munstergeleen (Holandia) 11 grudnia 1821 roku. Podjąwszy decyzję, by poświęcić swe życie Bogu, wstąpił do nowicjatu ojców pasjonistów w Ere (Belgia) w roku 1845 i złożył tam śluby zakonne 10 grudnia 1846 roku. Święcenia prezbiteratu otrzymał 21 grudnia 1850 roku, a w roku 1852 został skierowany do nowego klasztoru pasjonistów w Anglii, gdzie nieco wcześniej zmarł bł. Dominik Bàrberi, człowiek, który wiele się natrudził, aby bracia odłączeni powrócili na łono Kościoła katolickiego. Za przykładem bł. Dominika, apostoła ekumenizmu, także ojciec Karol pracował gorliwie dla dobra dusz i dla jedności Kościoła, najpierw w Wielkiej Brytanii, a później w Irlandii, gdzie zmarł w opinii świętości 5 stycznia 1893 roku, w wigilię uroczystości Objawienia Pańskiego. Będąc człowiek o głębokim życiu wewnętrznym na wzór założyciela, św. Pawła od Krzyża, i pierwszych pasjonistów, bardziej niż w głoszeniu słowa Bożego wyróżniał się w działalności apostolskiej, udzielając błogosławieństw i spowiadając. Na ołtarze został wyniesiony w dniu 16 października 1988 roku przez św. Jana Pawła II (beatyfikacja), a następnie przez Benedykta XVI w dniu 3 czerwca 2007 roku (kanonizacja).

ZOBACZ: www.zyweslowo.pl 

Za: www.passio.info.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda