Home WiadomościZ kraju Redemptoryści polscy w latach 1883-1939

Redemptoryści polscy w latach 1883-1939

Redakcja

redemptor-pl„Redemptoryści polscy w latach 1883-1939” to nowa pozycja w cyklu „Studia z dziejów redemptorystów polskich”, autorstwa o. dr. Mariana Sojki CSsR. To wymowny i sugestywny obraz apostolskiego trudu redemptorystów polskich od lat osiemdziesiątych XIX stulecia aż do końca II Rzeczypospolitej.

Obchodzony kilka lat temu jubileusz stulecia istnienia Prowincji Warszawskiej (1909-2009) stał się inspiracją i zachętą dla współczesnych redemptorystów do wnikliwego studium nad własną przeszłością. Celem obchodów jubileuszowych nie było jednak jedynie uczczenie chwalebnej historii, ale również apostolskie ożywienie i rozeznawanie wyzwań teraźniejszości. Zapoczątkowana wówczas naukowa seria wydawnicza „Studia do dziejów redemptorystów polskich” zaowocowała wydaniem materiałów z jubileuszowej konferencji „Wierni tradycji – otwarci na znaki czasu” oraz niezwykle cenną publikacją „Bibliografia redemptorystów polskich (1883–2008)”.

Seria ta zostaje wzbogacona o kolejny tom, dzięki rozprawie autorstwa o. dr. Mariana Sojki CSsR. Opisuje on niezwykle ważny etap dziejów naszej prowincji, obejmujący okres jej narodzin i dynamicznego rozwoju, który został brutalnie przerwany przez wybuch drugiej wojny światowej. Rozprawa jest próbą całościowego opisania wszystkich pól życia i aktywności redemptorystów polskich w latach 1883–1939, poczynając od ustroju i organizacji wspólnot, poprzez formację i różne formy posługi apostolskiej: misyjnej, rekolekcyjnej, duszpasterskiej, pisarskiej i wydawniczej. Dynamiczny rozwój Zgromadzenia w Polsce zaowocował powołaniem samodzielnej polskiej prowincji, która pozostaje dziś najliczniejszą na świecie jednostką Zgromadzenia Redemptorystów.

Autorowi gratulujemy i zapraszamy do lektury!

Książkę nabyć można za pośrednictwem Wydawnictwa Redemptorystów „Homo Dei” 

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda