Home WiadomościZ kraju Pasjoniści: wizyta Przełożonego Generalnego

Pasjoniści: wizyta Przełożonego Generalnego

Redakcja

W naszej prowincji od poniedziałku (09.08.2021 r.) gości Przełożony Generalny Pasjonistów – o. Joachim Rego oraz o. Alessandro Foppoli – Prokurator Generalny. Wizyta współbraci z Rzymu jest związana z trwającymi zakonnymi jubileuszami.

W poniedziałek mieliśmy trochę czasu na spotkanie ze wspólnotą z naszego klasztoru w Warszawie na Grochowie oraz wspólną modlitwę w czasie trwającej nowenny przygotowującej nas do uroczystości patronalnej prowincji, czyli Wniebowzięcia NMP. We wtorek o. Generał odwiedził nasze wspólnoty w Warszawie (Białołęka) oraz w Przasnyszu. W czasie spotkania w powstającym sanktuarium św. Gabriela i Młodych Świętych, goście mieli okazję zobaczyć postępy prac przy budowie kościoła oraz porozmawiać z naszą zakonną wspólnotą. W domu macierzystym w Przasnyszu po modlitwie przy grobie o. Bernarda Krzyszkiewicza – niedawno ogłoszonego Czcigodnym Sługą Bożym – o. Generał spotkał się ze współbraćmi na wspólnej rekreacji. Goście odwiedzili również siostry klaryski-kapucynki, które w sobotę obchodziły 150. rocznicę osiedlenia się w Przasnyszu oraz siostry pasjonistki św. Pawła od Krzyża, gdzie mieli okazję poznać nowy zarząd polskiej wice-prowincji. Dziś wyjazd na Ukrainę, gdzie 15 i 16 sierpnia odbędą się uroczystości związane z jubileuszem 300-lecia Zgromadzenia oraz 30-lecia obecności pasjonistów na Ukrainie (w Smotryczu).

Za: www.passio.info.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda