Home WiadomościZ kraju Paulini: Niecodzienna uroczystość w Sanktuarium na Skałce

Paulini: Niecodzienna uroczystość w Sanktuarium na Skałce

Redakcja

W piątek 24 września w Bazylice św. Michała Archanioła i Sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Skałce w Krakowie miała miejsce uroczystość umieszczenia dokumentów prac przy elewacji kościoła i zamknięcia tubusa, który zostanie umieszczony w kuli w wieży południowej bazyliki.

Okazją ku temu było zakończenie kolejnego etapu prac, związanego z remontem elewacji frontowej i wież kościoła. Remont został przeprowadzony dzięki finansowemu wsparciu: Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa (ponad 900 tys. zł), Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (300 tys. zł), Gminy Miejskiej Kraków (300 tys. zł) oraz Województwa Małopolskiego (100 tys. zł).

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele instytucji, które wsparły finansowo realizacje prac oraz przedstawiciele Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika – Paulinów na Skałce z Ojcem Mariuszem Tabulskim Przeorem Zakonu Paulinów na czele. W miedzianym tubusie umieszczono także list dokumentujący to zdarzenie, dzisiejsze egzemplarze prasy codziennej, srebrne monety okolicznościowe i pamiątki zakonne.

– Takie wydarzenia są już tradycją. Odbywają się podczas remontów zabytkowych obiektów posiadających dekoracyjne zwieńczenia w kształcie kuli, w których w momencie zakończenia prac umieszczane są wiadomości dla potomnych – przypomniała Iwona Gibas z zarządu województwa.

Za: www.franciszkanska3.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda